Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О предотвращении действий, угрожающих конституционному правопорядку, общественному покою и стабильности в Украине

ВР Украины
Постановление Верховной Рады от 02.04.2007 № 837-V
редакция действует с 06.04.2007

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про запобігання діям, що загрожують конституційному правопорядку, громадському спокою і стабільності в Україні

Із змінами і доповненнями, внесеними
 Постановою Верховної Ради України
 від 6 квітня 2007 року N 904-V

Минув рік з того часу, коли в Україні 26 березня 2006 року відбулися найдемократичніші за її новітню історію парламентські вибори, що було підтверджено авторитетними свідченнями чисельної групи міжнародних спостерігачів.

Отримавши мандат довіри своїх виборців, політичні партії та виборчі блоки політичних партій, що перемогли на парламентських виборах 2006 року, провели переговори щодо формування коаліції депутатських фракцій. За наслідками цих переговорів у строки та в порядку, що встановлені статтею 83 Конституції України, у Верховній Раді України була сформована коаліція депутатських фракцій. За її пропозицією та відповідно до внесеного Президентом України подання Верховна Рада України призначила Прем'єр-міністра України. Крім того, за поданням Президента України Верховною Радою України були призначені Міністр закордонних справ України та Міністр оборони України.

Тим самим Президент України визнав легітимність створення трьома фракціями коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України та забезпечив додержання Конституції України при формуванні персонального складу Кабінету Міністрів України.

Така належна реалізація нової конституційної моделі організації державної влади сприяла стабілізації соціально-економічної ситуації в Україні та створенню сприятливих умов для подальших позитивних змін в економічній сфері.

Однак реалії політичної боротьби за владу обумовили невиправдано безкомпромісну позицію депутатських фракцій, що не увійшли до складу коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України. Як наслідок частина народних депутатів України з цих фракцій не підтримала позицію своїх фракцій і висловила готовність приєднатися до Коаліції національної єдності, що викликало неоднозначні політичні оцінки.

При цьому окремі політичні сили зробили кроки до неконституційного вирішення політичних питань, намагаючись знайти в цьому процесі штучні, не передбачені статтею 90 Конституції України підстави для дострокового припинення повноважень Верховної Ради України. Під впливом цих політичних сил, всупереч існуючим конституційно-правовим реаліям, Президент України неодноразово заявляв про наявність підстав для дострокового припинення повноважень Верховної Ради України і готовність видати відповідний указ.

Усвідомлюючи свою відповідальність перед Українським народом та з метою забезпечення конституційного правопорядку, громадянського спокою і стабільності в державі Верховна Рада України постановляє:

1. Взяти до відома, що в умовах нинішньої конституційно-правової ситуації відсутні передбачені статтею 90 Конституції України підстави для дострокового припинення Президентом України повноважень Верховної Ради України і Президент України зобов'язаний діяти виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

2. Посадовим особам та органам Верховної Ради України в межах своїх повноважень:

забезпечити діяльність Верховної Ради України відповідно до Календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України п'ятого скликання та Перспективного плану законодавчих робіт Верховної Ради України п'ятого скликання;

прискорити підготовку проекту засад внутрішньої і зовнішньої політики України з урахуванням відповідних положень Універсалу національної єдності, а також законопроекту про внесення змін до Закону України "Про Кабінет Міністрів України".

3. Пункт 3 виключено

(згідно з Постановою Верховної Ради
 України від 06.04.2007 р. N 904-V)

4. Голові Верховної Ради України забезпечити участь представників від Верховної Ради України у роботі ініційованої Президентом України робочої комісії з питань удосконалення системи влади в Україні та внесення відповідних змін до Конституції України.

5. Кабінету Міністрів України:

забезпечити здійснення своїх повноважень у повній відповідності з Конституцією і законами України;

разом з центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування зосередити зусилля на своєчасному розв'язанні важливих економічних і соціальних проблем, задоволенні життєвих потреб населення, забезпечивши їх фінансування в межах відповідних бюджетів;

провести силами Міністерства закордонних справ України за участю глав дипломатичних представництв України в інших державах і при міжнародних організаціях інформування щодо ситуації, яка склалася в Україні;

здійснювати всі фінансові витрати виключно в межах Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік".

6. Звернути увагу органів державної влади та органів місцевого самоврядування, офіційних друкованих видань, їх посадових і службових осіб на невідворотність юридичної відповідальності у разі недотримання вимог статті 60 Конституції України щодо віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу.

7. Генеральній прокуратурі України, забезпечуючи неухильне додержання Конституції і законів України, конституційних прав громадян, своєчасно реагувати на факти порушення законності.

8. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України
 

 
О. МОРОЗ
 

м. Київ
2 квітня 2007 року
N 837-V
 

 

Опрос