Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины по вопросам открытия и функционирования банковских счетов

ВР Украины
Закон от 05.06.2003 № 906-IV
редакция действует с 12.08.2012

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України з питань відкриття та функціонування банківських рахунків

Із змінами і доповненнями, внесеними
 Податковим кодексом України
 від 2 грудня 2010 року N 2755-VI
,
 Законом України
 від 5 липня 2012 року N 5083-VI

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. Пункт 1 розділу І втратив чинність

2. Пункт 2 розділу І втратив чинність

3. Статтю 7 Закону України "Про платіжні системи та переказ грошей в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 29, ст. 137) викласти в такій редакції:

"Стаття 7. Види рахунків, що можуть відкриватися банками або іншими установами - членами платіжної системи своїм клієнтам

7.1. Банки мають право відкривати своїм клієнтам вкладні (депозитні), поточні та кореспондентські рахунки.

7.1.1. Вкладний (депозитний) рахунок - рахунок, що відкривається банком клієнту на договірній основі для зберігання грошей, що передаються клієнтом банку в управління на встановлений строк та під визначений процент (дохід) відповідно до умов договору.

7.1.2. Поточний рахунок - рахунок, що відкривається банком клієнту на договірній основі для зберігання грошей і здійснення розрахунково-касових операцій за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору та вимог законодавства України.

7.1.3. Кореспондентський рахунок - рахунок, що відкривається одним банком іншому банку для здійснення міжбанківських переказів.

Відкриття кореспондентських рахунків здійснюється шляхом встановлення між банками кореспондентських відносин у порядку, що визначається Національним банком України, та на підставі відповідного договору.

7.1.4. Особливості режимів функціонування вкладних (депозитних), поточних та кореспондентських рахунків визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України та договорами, що укладаються клієнтами та обслуговуючими їх банками.

7.1.5. Зарахування грошей на рахунок клієнта здійснюється як шляхом внесення їх у готівковій формі, так і шляхом переказу грошей у безготівковій формі з інших рахунків.

7.2. Установа - член платіжної системи може відкривати рахунки членам та учасникам платіжної системи відповідно до правил цієї платіжної системи, погоджених з Національним банком України".

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Президент України

Л. КУЧМА 

м. Київ
5 червня 2003 року
N 906-IV
 

 

Опрос