Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О списании и реструктуризации налоговой задолженности плательщиков налогов - предприятий тракторостроения и комбайностроения

ВР Украины
Закон от 20.04.2000 № 1698-III
действует с 16.05.2000

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про списання та реструктуризацію податкової заборгованості платників податків - підприємств тракторобудування та комбайнобудування

З метою стабілізації виробництва в галузі тракторобудування Верховна Рада України постановляє:

Стаття 1. Списати суми пені, штрафних і фінансових санкцій, не сплачених до бюджетів і державних цільових фондів, нарахованих на день набрання чинності цим Законом на податкову заборгованість зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), перелічених у статті 3 цього Закону, за підсумками господарської діяльності за станом на 1 січня 2000 року, з платників податків - підприємств тракторобудування відкритих акціонерних товариств "Харківський тракторний завод імені Орджонікідзе", "Харківський завод тракторних двигунів", "Серп і молот", "Куп'янський ливарний завод", "Лозівський ковальсько-механічний завод", "Чугуївська паливна апаратура", "Дергачівський завод турбокомпресорів", "Харківський завод тракторних самохідних шасі" (далі - підприємства тракторобудування).

Відповідні податкові органи в двотижневий строк з дня набрання чинності цим Законом приймають рішення про списання з підприємств тракторобудування сум податкової заборгованості, визначених в цій статті, і повідомляють про це зазначені підприємства та уповноважені банки.

Стаття 2. Реструктуризувати суми податкової заборгованості підприємств тракторобудування із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), перелічених у статті 3 цього Закону та нарахованих відповідно до законодавства України за підсумками їх господарської діяльності за станом на 1 січня 2000 року, шляхом розстрочення сплати цієї заборгованості строком на 60 місяців, за винятком сум податкової заборгованості, списаної відповідно до статті 1 цього Закону.

Сплата реструктуризованої податкової заборгованості починається з 1 січня 2003 року і провадиться рівними частками до 20 числа кожного місяця.

Стаття 3. Реструктуризація податкової заборгованості поширюється на:

податок на додану вартість;

податок на прибуток підприємств;

прибутковий податок з громадян;

плату (податок) за землю;

збір до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення;

збір до Державного інноваційного фонду;

відрахування та збори на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування.

Стаття 4. Підприємства тракторобудування в двотижневий строк з дня набрання чинності цим Законом приймають рішення щодо реструктуризації податкової заборгованості, визначеної у статті 2 цього Закону, та в тижневий строк з дня прийняття такого рішення письмово повідомляють про це в податковий орган, де обліковуються.

Таке рішення може бути скасовано у судовому порядку за позовом відповідного податкового органу у разі несвоєчасного внесення підприємствами тракторобудування після проведення відповідно до цього Закону реструктуризації податкової заборгованості, поточних платежів за податками і зборами (обов'язковими платежами), переліченими у статті 3 цього Закону.

Реструктуризація такої податкової заборгованості проводиться в порядку та на умовах, визначених пунктами 4 та 5 статті 3, пунктом 2 статті 4, пунктами 2, 3 та 4 статті 5 та пунктом 2 статті 7 Закону України "Про списання та реструктуризацію податкової заборгованості платників податків за станом на 31 березня 1997 року".

Суми податкової заборгованості, реструктуризованої у порядку, визначеному цим Законом, у разі їх несплати у встановлені статтею 2 цього Закону строки, стягуються податковими органами в порядку, встановленому законами України.

Стаття 5. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Дія цього Закону поширюється на підприємства сільськогосподарського машинобудування, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом. З дня введення в дію такого нормативно-правового акта визначаються строки прийняття рішення про списання та реструктуризацію податкової заборгованості, встановлені статтями 1 та 4 цього Закону.

3. Кабінету Міністрів України в місячний термін з дня набрання чинності цим Законом внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом та прийняти нормативно-правові акти, спрямовані на його виконання.

 

Президент України

Л. КУЧМА

м. Київ
20 квітня 2000 року
N 1698-III

 

Опрос