Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Обобщение практики рассмотрения и решения административными судами дел по спорам по поводу реализации государственной политики в сфере таможенного дела в течение 2014 года

Апелляционный административный суд
Письмо от 01.01.2015

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УЗАГАЛЬНЕННЯ
практики розгляду і вирішення адміністративними судами справ зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері митної справи впродовж 2014 року

1. Вступ

Узагальнення практики розгляду і вирішення окружними адміністративними судами та Львівським апеляційним адміністративним судом зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері митної справи впродовж 2014 року, здійснено відповідно до листа Вищого адміністративного суду України від 12.03.2015 за N 414/11-14/15.

Предметом дослідження була судова практика вирішення цієї категорії справ у вказаний вище період.

Метою узагальнення є виявлення проблемних питань, які виникають під час розгляду справ цієї категорії, найбільш характерних порушень чи неправильного застосування норм матеріального та процесуального права, вироблення пропозицій для забезпечення однакової і правильної судової практики.

Статтею 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, які виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.

До таких правовідносин можна зокрема віднести спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.

У зв'язку з цим актуальності набуває необхідність напрацювання однакових підходів до формування адміністративними судами судової практики у цій категорії справ, що є основним завданням цього узагальнення.

Основні питання, що підлягали з'ясуванню під час виконання даного узагальнення є:

Опрос