Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Обобщение практики применения судом административного взыскания в виде общественных работ, административного ареста и контроля за их отбыванием за первое полугодие 2014 года

Районный суд
Письмо от 01.07.2014

БАХМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УЗАГАЛЬНЕННЯ
практики застосування судом адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, адміністративного арешту та контролю за їх відбуванням за перше півріччя 2014 року

Узагальнення проводиться відповідно до плану роботи Бахмацького районного суду Чернігівської області на II півріччя 2014 року.

Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

Адміністративна відповідальність реалізується шляхом застосування до винних осіб адміністративних стягнень, тобто у своїй сукупності вони й складають систему заходів адміністративної відповідальності. Загальною особливістю адміністративних стягнень є їх виховний, каральний та профілактичний характер. Вони застосовуються лише до винних у вчиненні адміністративних правопорушень осіб.

Адміністративні стягнення, як правило, полягають у позбавленні або обмеженні певних прав, благ. Цим досягається мета покарання порушника, запобігання скоєнню нових правопорушень.

Адміністративні стягнення - це заходи примусу, що застосовуються уповноваженими державними органами, від імені держави до осіб, винних у скоєнні адміністративного правопорушення.

Систему адміністративних стягнень закріплено в статті 24 КУпАП, в якій їх перераховано з врахуванням зростання суворості:

Опрос