Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Дело "Сверчков и Сверчкова против Украины"

Европейский суд по правам человека
Решение от 10.11.2011

РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ

Справа "Сверчков та Сверчкова проти України"

(Заява N 55865/07)

10 листопада 2011 року

Стислий виклад.

18 вересня 2000 року пані Ф. подала до Ленінського районного суду м. Запоріжжя (далі - суд першої інстанції) позов до заявників щодо визначення порядку користування земельною ділянкою (перше провадження). Справа розглядалась також апеляційним судом Запорізької області та Верховним Судом України, який ухвалив остаточне рішення у справі 26 листопада 2008 року.

10 жовтня 2000 року заявники подали до суду першої інстанції позов проти пані Ф. про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою (друге провадження). 25 червня 2009 року розгляд справи в суді першої інстанції закінчився затвердженням мирової угоди між сторонами.

Таким чином, перше провадження тривало приблизно вісім років та два місяці у судах трьох інстанцій, а друге провадження - близько восьми років та восьми місяців у суді першої інстанції.

До Європейського суду з прав людини (далі - Європейський суд) заявники скаржилися за п. 1 ст. 6, ст. 13, ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) та ст. 1 Першого протоколу до Конвенції на тривалість першого та другого проваджень та на їх результат.

Опрос