Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Коммюнике Секретаря Европейского суда по правам человека относительно решения по делу "Агилера Джименез и другие против Испании"

Европейский суд по правам человека
Коммюнике от 08.12.2009

РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

Комюніке Секретаря Європейського суду з прав людини стосовно рішення у справі "Агілера Джіменез та інші проти Іспанії"

Ключовий висновок: звільнення з роботи членів профспілки за публікацію образливого та принизливого матеріалу не порушило їхньої свободи вираження поглядів.

У рішенні, ухваленому 8 грудня 2009 року у справі "Агілера Джіменез та інші проти Іспанії", Європейський суд з прав людини (далі - Суд) постановив, що

• не було порушено ст. 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) (свобода вираження поглядів).

Обставини справи

Заявники, Жозеф Антоніо Агілера Джіменез та шестеро його колег, є громадянами Іспанії, мешкають у м. Барселоні. Вони працювали перевізниками у компанії, проти якої ініціювали низку позовів у трудових судах. У 2001 році заявники заснували професійну спілку для захисту інтересів перевізників та ввійшли до її керівного складу. На обгортці профспілкового бюлетеня, датованого квітнем 2000 року, було зображено таку карикатуру: завідувач відділення кадрів сидить за своїм робочим столом, під цим столом навколішки, спершись на руки, причаївся чоловік, обличчя якого не видно, поруч зображені А. та Б., немовби очікуючи своєї черги "вдовольнити" керівника. Зміст діалогових кульок був вельми зрозумілим. У бюлетені містилися дві статті, в яких у грубій, зневажливій формі викладалося те, як А. і Б. на судових слуханнях, ініційованих заявниками, давали свідчення на користь компанії П. Бюлетень поширювався серед працівників компанії та виставлявся на дошці оголошень в офісі компанії.

3 червня 2002 року згадана компанія звільнила заявників через публікацію цих бюлетенів. Заявники оскаржили таке рішення в суді. Судова палата у трудових спорах відмовила заявникам у задоволенні їхньої скарги, відзначивши, що звільнення ґрунтувалося на серйозних і правдивих підставах, адже, як відзначив суд, малюнок та статті, котрі стали причиною притягнення їх до відповідальності, були образливими, порушували честь та гідність конкретних людей і перевищували межі свободи вираження поглядів. Це рішення було ухвалено 8 листопада 2002 року. У травні 2003 року Вищий суд Каталонії підтримав згадане рішення щодо чотирьох заявників. Стосовно ж п. Агілери Джіменеза та ще одного заявника суд постановив, що їх звільнення було незаконним, оскільки зазначені особи не брали участь у неправомірних діях, та зобов'язав компанію поновити їх на роботі та виплатити належну компенсацію. Заявники звернулися до Верховного суду Іспанії зі скаргою з мотивів права, втім безуспішно. Конституційний суд не прийняв скаргу заявників до розгляду, вказавши, що свобода вираження поглядів не захищала образливих, дратівливих та принизливих висловлювань, які не можна порівняти зі звичайним вираженням думок та інформації.

Зміст рішення Суду

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос