Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене постановления Кабинета Министров Украины N 13 от 22 января 2014 года "О внесении изменений в пункт 12 "Правил применения специальных средств при охране общественного порядка"

Окружной административный суд
Постановление от 14.05.2014 № 826/4300/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

14.05.2014 р.

N 826/4300/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого - судді Шейко Т. І., суддів - Донця В. А., Маруліної Л. О., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України про скасування постанови Кабінету Міністрів України N 13 від 22 січня 2014 року "Про внесення змін до пункту 12 "Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку", встановив:

ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України, в якому просив скасувати постанову Кабінету Міністрів України N 13 від 22 січня 2014 року "Про внесення змін до пункту 12 "Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку".

Позовні вимоги мотивовані тим, що оскаржуваною постановою внесені зміни до п. 12 Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку, якими пропонується доповнити перелік спеціальних засобів такими засобами, як: ручні газові гранати, а також патрони з газовими гранатами "Дрейф-2"; засоби забезпечення спеціальних операцій (світло шумові гранати: "Заря-2", "Факел-С", "Пламя-М"; ручна димова граната. Проте, відповідно до частини третьої статті 14 Закону України "Про міліцію", повний перелік спеціальних засобів, а також правила їх застосування встановлюються Кабінетом Міністрів України за висновком центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, і Генеральної прокуратури України і публікується в засобах масової інформації. При ухваленні оскаржуваної постанови передбачені Законом України "Про міліцію" висновки Міністерства охорони здоров'я України та Генеральної прокуратури України відсутні. Крім того, згідно частини першої статті 18 Декрету Кабінету Міністрів України "Про стандартизацію і сертифікацію" від 10 травня 1993 року N 46-93 (у редакції від 05.04.2011) відповідність продукції (товару), яка ввозиться і реалізується на території України, стандартам, що діють в Україні, має підтверджуватися сертифікатом відповідності чи свідоцтвом про визнання відповідності, виданим або визнаним центральним органом виконавчої влади з питань технічного регулювання або акредитованим в установленому порядку органом із сертифікації, який уповноважений на здійснення цієї діяльності в законодавчо регульованій сфері. Однак засоби, якими пропонувалось доповнити перелік спеціальних засобів, на момент ухвалення оскаржуваного рішення, не пройшли відповідної сертифікації. З огляду на викладене, позивач просив задовольнити позов та скасувати постанову Кабінету Міністрів України N 13 від 22 січня 2014 року "Про внесення змін до пункту 12 "Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку".

В судовому засіданні 23 квітня 2014 року позивач підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити. При цьому, звернув увагу суду, окрім іншого, на ту обставину, що оскаржувана постанова не підписана Прем'єр-міністром України.

Представник відповідача зазначив про наявність компетенції в Кабінету Міністрів України щодо видання постанови N 13 від 22 січня 2014 року, проте щодо законності та чинності оскаржуваної постанови конкретної позиції не висловив, поклавшись у вирішенні справи на розсуд суду.

Відповідно до статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України оголошення щодо оскарження постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 2014 року N 13 "Про внесення змін до пункту 12 "Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку" опубліковано в "Офіційному віснику України" від 22 квітня 2014 року N 31.

Опрос