Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене решения Киевского городского совета N 495/9552 от 22.05.2013 года относительно возобновления обществу с ограниченной ответственностью договора аренды земельного участка

Апелляционный административный суд
Постановление от 03.04.2014 № 826/17452/13-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

03.04.2014 р.

Справа N 826/17452/13-а

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - судді  Мельничука В. П., суддів - Грищенко Т. М., Мацедонської В. Е., при секретарі - Анапріюк С. П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Проват" та представника Київської міської ради - ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 січня 2014 року у справі за адміністративним позовом Громадського об'єднання "Український суспільно-правовий рух: Демократія через право" до Київської міської ради, треті особи - Департамент земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської ради (Киїської міської державної адміністрації), Товариство з обмеженою відповідальністю "Проват", про визнання протиправним та скасування рішення, встановила:

У листопаді 2013 року Громадське об'єднання "Український суспільно-правовий рух: Демократія через право" звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Київської міської ради, треті особи: Департамент земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської ради (Киїської міської державної адміністрації), Товариство з обмеженою відповідальністю "Проват" про визнання протиправним та скасування рішення. Свої вимоги обґрунтовує тим, що договір оренди, укладений між відповідачем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Проват" був припинений, і відповідачем жодних дій щодо його поновлення вчинено не було. Також позивач вказує на порушення порядку укладення даного договору та прийняття рішення відповідачем.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 січня 2014 року задоволено вказаний позов. Визнано протиправним та скасовано рішення Київської міської ради N 495/9552 від 22.05.2013 року "Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю "Проват" договору оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування автосалону з мийкою та відкритою автостоянкою на просп. Генерала Ватутіна в Дніпровському районі м. Києва".

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням Товариство з обмеженою відповідальністю "Проват" подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нову постанову про відмову у задоволенні даного позову.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням представник Київської міської ради - ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нову постанову про відмову у задоволенні даного позову.

Розглянувши доводи апеляційних скарг, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства України, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги підлягають задоволенню, а оскаржувана постанова суду першої інстанції - скасуванню з наступних підстав.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 198, пункту 4 частини 1 статті 202 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її та ухвалює нове рішення, якщо визнає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 195 КАС України рішення суду першої інстанції підлягає перегляду в апеляційному порядку в межах апеляційної скарги.

Судом першої інстанції було встановлено, що на підставі рішення господарського суду міста Києва від 23.04.2008 року N 34/126 Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 1 серпня 2008 року за N 66-6-00483 зареєстровано договір оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування автосалону з мийкою та відкритою автостоянкою на просп. Генерала Ватутіна в Дніпровському районі м. Києва.

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень рішенням господарського суду м. Києва від 23.04.2008 року, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 25.06.2008 року, позов задоволено, визнано за Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОВАТ" право на оренду земельної ділянки на просп. Генерала Ватутіна в Дніпровському районі, згідно з проектом відведення та висновками, які містяться в ньому, зобов'язано вважати укладеним договір оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування автосалону з мийкою та відкритою автостоянкою на просп. Генерала Ватутіна в Дніпровському районі між Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОВАТ" та Київською міською радою в редакції, яка підписана Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОВАТ", з моменту набрання чинності судового рішення на умовах, визначених договором, зобов'язано Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) зареєструвати договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невід'ємними частинами, між орендодавцем - Київської міською радою та орендарем - Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОВАТ" у встановленому порядку, стягнуто з Київської міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОВАТ" 85,00 грн. витрат по сплаті державного мита та 59,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, стягнуто з Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОВАТ" 85,00 грн. витрат по сплаті державного мита та 59,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Опрос