Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене государственной регистрации и прекращении юридического лица

Хозяйственный суд
Решение от 15.11.2010 № 2-5/1750-2010

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

РІШЕННЯ

15.11.2010 р.

Справа N 2-5/1750-2010

За позовом

ОСОБА_1, смт Чорноморське

До відповідача

Товариства з обмеженою відповідальністю "Чорноморське районне підприємство матеріально-технічного забезпечення", смт Чорноморське.

За участю

третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Державного реєстратора Чорноморської районної державної адміністрації З. В. І., смт Чорноморське

Про

скасування державної реєстрації та припинення юридичної особи

Суддя

Гаврилюк М. П.

Представники:

 

від позивача

ОСОБА_2, предст., дов. від 15.03.2010 року;

від відповідача

не з'явився;

від третьої особи

не з'явився.

Сутність спору:

Позивач - ОСОБА_1 звернулася до господарського суду АР Крим з позовною заявою до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Чорноморське районне підприємство матеріально-технічного забезпечення", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Державного реєстратора Чорноморської районної державної адміністрації З. В. І., в якій просить суд визнати недійсним Статут товариства з обмеженою відповідальністю "Чорноморське районне підприємство матеріально-технічного забезпечення" в редакції 1997 року, скасувати державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю "Чорноморське районне підприємство матеріально-технічного забезпечення" та припинити юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю "Чорноморське районне підприємство матеріально-технічного забезпечення.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що у відповідності зі ст. 88 Цивільного кодексу України статут товариства з обмеженою відповідальністю "Чорноморське районне підприємство матеріально-технічного забезпечення" у порушення вимог цивільного законодавства не містить відомостей відносно складу засновників, їх часток та ін. з огляду на що відсутність вказаних відомостей у засновницьких документах є підставою для відмови в державній реєстрації, у зв'язку з чим встановлення відсутності вказаних документів після реєстрації є підставою для визнання засновницьких документів та запису про державну реєстрацію товариства недійсними. Щодо скасування державної реєстрації товариства позивач посилається на ст. 141 Цивільного кодексу України, згідно якої при перевищенні кількості учасників товариства з обмеженою відповідальністю, встановленою законом, товариство з обмеженою відповідальністю підлягає перетворенню в акціонерне товариство протягом року, а після закінчення даного строку - ліквідації, та враховуючи що на даний час кількість учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Чорноморське районне підприємство матеріально-технічного забезпечення" перевищує встановлену законом максимальну кількість, та відповідач не перетворений у відкрите акціонерне товариство, позивач вважає що це є підставою для скасування його державної реєстрації.

Опрос