Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным пункта Порядка назначения, перерасчета и проведения страховых выплат

Окружной административный суд
Постановление от 04.11.2013 № 11/348

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

04.11.2013 р.

N 11/348

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії: головуючого - судді Шулежка В. П., суддів - Іщука І. О., Погрібніченка І. М., при секретарі - Пасічнюк С. В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Незалежної профспілки гірників шахти "Ніканор-Нова" до Управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України, Міністерства юстиції України про визнання недійсним нормативного акта, встановив:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Незалежна профспілка гірників шахти "Ніканор-Нова" в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до Управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України (далі - відповідач-1), Міністерства юстиції України (далі - відповідач-2), в якому просить: визнати недійсним п. 6.4.2 Порядку призначення, перерахунку і проведення страхових виплат, затверджений постановою Правління фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і профзахворювань України від 27 квітня 2007 р. N 24 "Про затвердження порядку призначення, перерахунку і проведення страхових виплат" і зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22 червня 2007 р. за N 715/13982.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що при ухваленні оскаржуваного порядку відповідач перевищив свої повноваження, порушив вимоги ч. 1 ст. 58 Конституції України, а відтак наявні всі підстави для визнання його недійсним.

В наданих суду запереченнях представник відповідача-1 повідомив, що постанова правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 27.04.2007 року за N 24 "Про затвердження порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 22.06.2007 за N 715/13982, прийнята в межах компетенції, відповідно до статей 17, 21 і 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та погоджена з Мінпраці, Держгірпромнаглядом, ГоловКРУ та Держкомпідприємництвом.

Представник відповідача-2 проти заявлених позовних вимог заперечував з підстав, викладених в письмових запереченнях, зазначивши про відповідність постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань положенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколам до неї, нормам чинного законодавства.

Позивачем на адресу суду надіслано клопотання про здійснення розгляду справи за його відсутності.

Опрос