Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании действий незаконными, отмене распоряжения Кабинета Министров Украины N 23-р от 23.01.2013

Окружной административный суд
Постановление от 04.11.2013 № 826/8888/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

04.11.2013 р.

N 826/8888/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого - судді Келеберди В. І., суддів - Данилишин В. М., Качура І. А. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, треті особи без самостійних вимог на предмет спору - Міністерство екології та природних ресурсів України, Державна служба геології та надр України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство фінансів України, Міністерство доходів і зборів України, Компанія "Shell Exploration and Production Ukraine Investments (IV) B.V." ("Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В."), Товариство з обмеженою відповідальністю "Надра Юзівська", Національний природний парк "Святі гори", Слов'янська міська рада, про визнання дії незаконними, скасування розпорядження Кабінету Міністрів України N 23-р від 23.01.2013.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України (далі по тексту - відповідач), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Міністерство екології та природних ресурсів України, Державна служба геології та надр України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство фінансів України, Міністерство доходів і зборів України, Компанія "Shell Exploration and Production Ukraine Investments (IV) B.V." ("Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б. В."), Товариство з обмеженою відповідальністю "Надра Юзівська", Національний природний парк "Святі гори", Слов'янська міська рада, в якому просить суд:

- визнати незаконними дії Кабінету Міністрів України по схваленню проекту Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Юзівська, між Державою України та компанією "Shell Exploration and Production Ukraine Investments (IV) B.V." ("Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б. В.") та Товариством з обмеженою відповідальністю "Надра Юзівська", а також по винесенню розпорядження від 23 січня 2013 року N 223-Р;

- скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 січня 2013 року N 23-р, яким схвалено проект Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Юзівська, між Державою України та компанією "Шелл Експлорейшн енд Продакшн Інвестментс (IV) Б. В." та Товариством з обмеженою відповідальністю "Надра Юзівська".

У судовому засіданні 9 жовтня 2013 року позивач підтримав позовні вимоги, просив суд задовольнити адміністративний позов в повному обсязі. В обґрунтування зазначив, що розпорядження Кабінету міністрів України від 23 січня 2013 року N 23-р не законне та підлягає скасуванню, оскільки при його винесенні відповідними посадовими особами не було перевірено дотримання процедури розроблення проекту Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватиметься у межах ділянки Юзівська, між Державою України та компанією "Шелл Експлорейшн енд Продакшн Інвестментс (IV) Б. В. та товариством з обмеженою відповідальністю "Надра Юзівська" нормам діючого законодавства.

Мотивуючи письмові заперечення, представником відповідача зазначено, що спірний нормативно - правовий акт не порушує інтереси позивача, тому, з урахуванням статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Додатково відповідачем зазначено, що оскаржуване рішення прийнято у відповідності до покладених на Кабінет Міністрів України повноважень, оприлюднений у встановленому законом порядку, що свідчить про необґрунтованість тверджень позивача про незаконність спірного розпорядження.

Згідно письмових заперечень Міністерства фінансів України від 9 вересня 2013 року, представник третьої особи просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки зазначених нормативно-правовий акт правомірно прийнято Урядом метою розподілу вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Юзівська, між Державою Україна та компанією "Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б. В." та Товариством з обмеженою відповідальністю "Надра Юзівська".

Опрос