Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об осуществлении валютно-обменных операций в банке несовершеннолетним лицом

Апелляционный административный суд
Определение от 27.08.2013 № 826/1965/13-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

27.08.2013 р.

Справа N 826/1965/13-а

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді - Троян Н. М., суддів: Федорової Г. Г., Бєлова Л. В., при секретарі - Синициній К. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 в особі законного представника ОСОБА_3 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 травня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 в особі законного представника ОСОБА_3 до Національного банку України, Голови правління Національного банку України Соркіна Ігоря В'ячеславовича, треті особи - ОСОБА_5, Міністерство юстиції України - про визнання незаконним нормативно-правового акта в частині, встановила:

В лютому 2013 р. ОСОБА_2 в особі законного представника ОСОБА_3 звернулась до Національного банку України, Голови правління Національного банку України Соркіна Ігоря В'ячеславовича, треті особи - ОСОБА_5, Міністерство юстиції України про визнання незаконним нормативно-правового акта в частині.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 травня 2013 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просив скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 травня 2013 року, прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з наступного:

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2, будучи неповнолітньою особою, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження (а. с. 10) звернулася до Київського відділення N 7 ПАТ "Дочірній банк Сбербанку Росії" з метою обміну 50 доларів США на національну валюту України, тобто змістом вказаної валютно-обмінної операції є купівля банком у фізичної особи готівкової іноземної валюти за готівкові гривні.

У здійсненні даної валютно-обмінної операції позивачу було відмовлено.

ОСОБА_2 подала скаргу на дії касира банку від 28.01.2013 року (вх. 12/50-7), а. с. 19, за результатами розгляду якої Київським відділенням N 7 ПАТ "Дочірній банк Сбербанку Росії" була надана відповідь (а. с. 21). У наданій відповіді зазначається, що відповідно до пункту 1.3 глави 1 Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління НБУ N 502 від 12 грудня 2002 року, купівля банком у фізичних осіб готівкової іноземної валюти за готівкову гривню здійснюється на підставі наданого клієнтом документа, що посвідчує особу. Крім того, у вказаній відповіді банк посилається на лист НБУ від 09.08.2012 р. N 18-311/4607-7991, яким рекомендується банкам самостійно у своїх внутрішніх документах з питань здійснення фінансового моніторингу визначати документи, що посвідчують особу, з яких можна отримати відомості, необхідні для ідентифікації клієнтів, наголосивши при цьому, що паспорт громадянина України містить найбільш повну інформацію для ідентифікації фізичної особи - резидента. Як зазначається у відповіді Київського відділення N 7 ПАТ "Дочірній банк Сбербанку Росії", до моменту отримання паспорта у позивача відсутня можливість бути ідентифікованою, а отже й здійснювати валютно-обмінні операції в банку.

Опрос