Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О превышении служебных полномочий и служебной халатности

Апелляционный суд
Определение от 14.05.2012 № 11/2690/589/2012

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

від 14 травня 2012 року

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду міста Києва у складі: головуючого - судді Ященка М. А., суддів - Журавля О. О., Павленко О. П., при секретарі - Мартиненко О. В., за участю прокурора - Сьоми Н. Б., потерпілих - ОСОБА_1, ОСОБА_2, представників потерпілих - ОСОБА_3, Журавської Л. А., захисників - ОСОБА_5, ОСОБА_6, засудженого - ОСОБА_7, особи, звільненої від кримінальної відповідальності - ОСОБА_8, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві кримінальну справу за апеляціями представника потерпілих - ОСОБА_3, представника потерпілої - Журавської Л. А.,  захисника - ОСОБА_5, на постанову Деснянського районного суду від 23 грудня 2011 року, за апеляціями прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції,  на вирок Деснянського районного суду м. Києва від 05 січня 2012 року, встановила:

Постановою Деснянського районного суду від 23 грудня 2011 року ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимий, - звільнений від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 367 КК України на підставі п. "в" ст. 1, 6 Закону України "Про амністію у 2011 році".

Вироком Деснянського районного суду м. Києва від 05 січня 2012 року ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3, який проживає за адресою: АДРЕСА_2, раніше не судимий, - засуджений за ч. 2 ст. 365 КК України на 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати атестовані посади у правоохоронних органах строком на 2 роки. На підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування основного покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 2 роки.

З засудженого ОСОБА_7 стягнуто судові витрати за проведену по справі експертизу в сумі 1550,40 грн.

Як зазначено в постанові суду від 23 грудня 2011 року, ОСОБА_8, працюючи старшим інспектором-черговим чергової частини Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві та будучи службовою особою, 17 травня 2010 року неналежно виконував свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, внаслідок чого потерпілому ОСОБА_2 було заподіяно істотну шкоду його правам та державним інтересам, тобто допустив службову недбалість. Враховуючи наявність у ОСОБА_8 на утриманні неповнолітнього сина, на якого він не позбавлений батьківських прав, ОСОБА_8 звільнений від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, на підставі п. "в" ст. 1, ст. 6 Закону України "Про амністію у 2011 році".

Згідно з вироком Деснянського районного суду м. Києва від 05 січня 2012 року засуджений ОСОБА_7, перебуваючи на посаді дільничного інспектора міліції Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві, будучи службовою особою, яка постійно здійснює функції представника влади та наділена повноваженнями у межах своєї компетенції пред'являти вимоги і приймати рішення обов'язкові для виконання громадянами і службовими особами, а також застосовувати до них примусові заходи впливу відповідно до закону, допустив перевищення службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходили за межі наданих їй повноважень і заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам потерпілого ОСОБА_2, що супроводжувалось насильством і такими діями, що ображали особисту гідність потерпілого, за відсутності ознак катування, шляхом порушення закріплених в Конституції України прав кожної людини на повагу до її гідності, свободу, особисту недоторканість та державним інтересам, оскільки випадок із незаконним затриманням ОСОБА_2 набув широкого суспільного резонансу, що потягло за собою підрив престижу і авторитету органів внутрішніх справ та викликало недовіру до діяльності цього правоохоронного органу з боку населення.

Так, 17 травня 2010 року о 20-38 год. ОСОБА_7 на власному автомобілі доставив до Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві, розташованого по вул. Герцена, 9, в м. Києві студента Київського професійно-педагогічного коледжу ім. А. Макаренка ОСОБА_2, у супроводі ОСОБА_9, з метою припинення правопорушення та складення відносно нього протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП.

Підставою для затримання та доставки ОСОБА_2 стала його злісна непокора законним вимогам працівника міліції при виконанні ним службових обов'язків, яку потерпілий в той же день, в період часу приблизно з 20-15 год. до 20-30 год., перебуваючи в стані сильного алкогольного сп'яніння, вчинив на першому поверсі гуртожитку Київського професійно-педагогічного коледжу ім. А. Макаренка по вул. Глібова, 5, в м. Києві. В черговій частині Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві ОСОБА_7 завів ОСОБА_9 та ОСОБА_2 в кімнату попереднього розбору з доставленими, і почав складати щодо останнього протокол про вчинене ним адміністративне правопорушення.

В цей час ОСОБА_2, який перебував в стані сильного алкогольного сп'яніння, стоячи поряд зі столом і обпершись на нього руками, поточився і впав навзнаки на підлогу, втративши при цьому свідомість. Побачивши його непритомний стан, ОСОБА_7 вибіг до чергової частини Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві і попросив негайно викликати швидку медичну допомогу, а потім повернувся до кімнати з пляшкою води і разом з ОСОБА_9 почав приводити ОСОБА_2 до свідомості.

Опрос