Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконными в части Правил пользования природным газом для юридических лиц

Окружной административный суд
Постановление от 04.06.2013 № 826/5830/13-а
редакция действует с 17.12.2015

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

04.06.2013 р.

 N 826/5830/13-а

Постанову залишено без змін
(згідно з ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду
 від 13 листопада 2014 року)

Постанову скасовано
(згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України
 від 17 грудня 2015 року)

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого, судді Донця В. А., суддів: Пащенка К. С. та Шейко Т. І., за участю секретаря судового засідання Чопея М. І., розглянув у відкритому судовому адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрнафтагазенерго", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Приватне акціонерне товариство "Хлібзавод "Залізничник", до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "ВТ Груп", про визнання незаконними в частині Правил користування природним газом для юридичних осіб, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 13 вересня 2012 року N 1181, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2012 року за N 1715/22027.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрнафтагазенерго" звернулось до суду з адміністративним позовом про: визнання незаконним положення пункту 4.3 Правил користування природним газом для юридичних осіб, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 13 вересня 2012 року N 1181, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2012 року за N 1715/22027, в частині положення, що "Підставами для постачання природного газу споживачу є наявність договору на постачання природного газу з гарантованим постачальником, дія якого призупиняється на час дії договору з іншим постачальником природного газу (у разі укладення договору на постачання з газопостачальним підприємством, яке не визначене гарантованим постачальником для цього споживача)"; визнання незаконним положення підпункту 5.2.1 пункту 5.2 Правил користування природним газом для юридичних осіб, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 13 вересня 2012 року N 1181, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2012 року за N 1715/22027, в частині положення, що "Постачання природного газу без укладення договору з гарантованим постачальником не допускається".

Позов мотивований тим, зокрема, що оскаржувані положення нормативно-правового акта суперечать статтям 19, 42, 92 Конституції України, статті 627 Цивільного кодексу України, статтям 5, 6, 44, 47, 67, 179 Господарського кодексу України, статтям 1, 9 Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу" щодо вимоги про обов'язковість укладення з гарантованим постачальником. На думку представника позивача, вимоги, які передбачені пунктом 4.3, підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 Правил користування природним газом для юридичних осіб, порушують права, інтереси Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрнафтагазенерго" - постачальника природного газу (метану) вугільних родовищ за нерегульованими тарифом, позаяк цими положеннями зобов'язано споживачів укладати договори з гарантованим постачальником, тобто для позивача створені нерівні конкуренті умови на ринку природного газу. У позові зазначено про порушення відповідачем процедури видання нормативно-правового акта, позаяк всупереч вимогам статті 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" щодо надання одного місяця для подання громадянами, суб'єктами господарювання, їх об'єднаннями зауважень, пропозицій до проекту нормативно-правового акта, відповідачем було надано на один день менше. Крім того, позивач вважає, що порушення процедури полягало й у тому, що зміст проекту не відповідає змісту Правил користування природним газом для юридичних осіб, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 13 вересня 2012 року N 1181, зокрема, в частині обов'язкового укладання споживачами договорів з постачання газу з постачальниками за регульованими тарифами.

Опрос