Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправной бездеятельности Аппарата Верховной Рады Украины относительно необеспечения перевода на государственный язык выступлений, вопросов, реплик народных депутатов Украины

Окружной административный суд
Постановление от 04.04.2013 № 826/2647/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

04.04.2013 р.

N 826/2647/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого - судді Кобилянського К. М., при секретарі судового засідання Голод А. С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Апарату Верховної Ради України про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії, за участю: представника позивача - ОСОБА_3, представника відповідача - Долгова Ю. В. На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 04.04.2013 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою про визнання протиправною бездіяльності Апарату Верховної Ради України (далі - відповідач) щодо незабезпечення перекладу державною мовою виступів, запитань, реплік народних депутатів України на засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та зобов'язання відповідача забезпечити переклад державною мовою виступів, запитань, реплік народних депутатів України на засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача посилався на те, що українська мова, як державна, є обов'язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Водночас, окремі народні депутати виступають на засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти на іноземній мові. Забезпечення перекладу виступів, запитань, реплік народних депутатів на засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти з іноземної мови на державну, покладено на Апарат Верховної Ради України, однак відповідач, всупереч вимогам чинного законодавства України, не забезпечує такого перекладу. На думку позивача, вказана бездіяльність Апарату Верховної Ради України є незаконною та порушує її права та свободи, як громадянки України, українки, народного депутата України.

Опрос