Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обжаловании пункта 1, пункту 4 Правил проведения комиссионных судебно-медицинских экспертиз в бюро судебно-медицинской экспертизы и пункта 1.5 Инструкции о проведении судебно-медицинской экспертизы

Окружной административный суд
Постановление от 16.04.2013 № 826/1759/13-а
редакция действует с 24.12.2013

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

16.04.2013 р.

N 826/1759/13-а

Постанову залишено без змін
(згідно з ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду
 від 24 грудня 2013 року)

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого, судді - Іщука І. О., суддів: Погрібніченка І. М., Шулежка В. П., при секретарі судового засідання Самаренко Х. С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства охорони здоров'я України про скасування наказу (за участю представників сторін: від позивача - ОСОБА_2, який діє на підставі довіреності від 28.04.2012 р. ВРО 283408; від відповідача - Мовіле О. С., який діє на підставі довіреності від 14.02.2013 р. N 14.02/08).

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 16 квітня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено осіб, які брали участь у розгляді справи, з урахуванням вимог частини другої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України. Під час проголошення вступної та резолютивної частин постанови сторонам роз'яснено зміст судового рішення, порядок і строк його оскарження, а також порядок отримання повного тексту постанови, визначеного статтею 167 Кодексу адміністративного судочинства України, встановив:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Міністерства охорони здоров'я України (далі по тексту - відповідач), в якому просить суд:

- визнати такими, що не відповідають правовим актам вищої юридичної сили, і нечинними пункт 1, пункт 4 Правил проведення комісійних судово-медичних експертиз в бюро судово-медичної експертизи і пункт 1.5 Інструкції про проведення судово-медичної експертизи, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17 січня 1995 р. N 6 "Про розвиток та вдосконалення судово-медичної служби України", в частині залучення до участі у проведенні судово-медичних експертиз осіб, які не відповідають одночасній сукупності вимог: є фахівцями, які мають відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройшли відповідну підготовку, атестовані та отримали кваліфікацію судового експерта з певної спеціальності у порядку, передбаченому Законом України "Про судову експертизу", включені до державного Реєстру атестованих судових експертів, працюють у державній спеціалізованій установі, яка є суб'єктом судово-експертної діяльності відповідно до ЗУ "Про судову експертизу";

- визнати такими, що не відповідають правовим актам вищої юридичної сили, і нечинними пункт 1 Правил проведення комісійних судово-медичних експертиз в бюро судово-медичної експертизи і пункт 1.5 Інструкції про проведення судово-медичної експертизи, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17 січня 1995 року N 6 "Про розвиток та вдосконалення судово-медичної служби України", в частині можливості проведення судово-медичних експертиз на підприємницьких засадах на підставі ліцензії, що видається МОЗ України.

Слід зазначити, що на виконання приписів частини 3 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений) судом зобов'язано відповідача розмістити оголошення, відповідно до доказів, наявних в матеріалах справи, оголошення про оскарження пункту 1, пункту 4 Правил проведення комісійних судово-медичних експертиз в бюро судово-медичної експертизи і пункту 1.5 Інструкції про проведення судово-медичної експертизи, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17 січня 1995 р. N 6 "Про розвиток та вдосконалення судово-медичної служби України" розміщено у Офіційному віснику України 2013, N 22, сторінка 126.

Опрос