Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными свидетельства о праве на наследство

Апелляционный суд
Решение от 26.09.2006 № 22-ц-5115/2006

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

26.09.2006 р.

Справа N 22-ц-5115/2006

Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі: головуючого - судді Луспеника Д. Д., суддів - Даниленка В. М., Швецової Л. А., при секретарі - Гребенщиковій Ю. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 - представника ОСОБА_2 на рішення Харківського районного суду Харківської області від 7 серпня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання недійсними свідоцтва про право на спадщину та частково недійсним договору дарування, а також визнання права власності на частину житлового будинку й перерозподіл ідеальних часток його співвласників, встановила:

У травні 2005 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому оспорював свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті свого батька -ОСОБА_3, виданого державним нотаріусом Першої державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області 12.07.96 року на ім'я його матері ОСОБА_4 та сестри ОСОБА_2 - відповідачки по справі на спадкове майно - 2/15 частини житлового будинку, який знаходиться АДРЕСА_1.

В обґрунтування свого позову ОСОБА_3 посилався на те, що на день смерті спадкодавця батьки в шлюбі не перебували, а тому його мати не мала права претендувати на спадкове майно та отримувати свідоцтво про право на спадщину.

В процесі розгляду цивільної справи судом позивач неодноразово уточнював, змінював та доповнював свої позовні вимоги.

При цьому в їх обґрунтування позивач вказував на те, що будинок, розташований АДРЕСА_1, належав на праві спільної сумісної власності його батькам ОСОБА_5 та ОСОБА_4.

Протягом 1980 - 1987 р. він, позивач, до вказаного будинку здійснив прибудову, яка складає 3/5 його частини та належить йому на праві власності згідно з рішенням Харківського райсуду Харківської області від 15 грудня 1989 року.

21 січня 1991 р. рішенням того ж районного суду шлюб між його батьками було розірвано та проведено відповідний розподіл спільно нажитого ними майна. При цьому за його матір'ю ОСОБА_4 було визнано право власності на 1/5 частину спірного будинку, в якому вони всі проживали.

Опрос