Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обжаловании приказа Министерства чрезвычайных ситуаций Украины и Министерства образования и науки, молодежи и спорта Украины от 24 апреля 2012 года N 506/713, приказа Министерства чрезвычайных ситуаций Украины от 3 августа 2012 года N 1090

Окружной административный суд
Постановление от 12.03.2013 № 2а-16398/12/2670
редакция действует с 27.03.2014

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

12.03.2013 р.

N 2а-16398/12/2670

Постанову залишено без змін
(згідно з ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду
 від 27 березня 2014 року)

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії: головуючого, судді Донця В. А., суддів: Костенка Д. А. та Пащенка К. С. (за участю секретаря судового засідання Бурди А. Ю.), розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України про визнання протиправними, незаконними, нечинними та скасування наказів в частині.

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про: визнання протиправним, незаконним та нечинним пункту 2.20 Положення про ліцей цивільного захисту, затвердженого спільним наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 24 квітня 2012 року N 506/713; визнання протиправними, незаконними, нечинними та скасування пункту 1 наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 3 серпня 2012 року N 1090 "Про внесення змін до наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 23 травня 2012 року N 831 "Про створення Ліцею цивільного захисту Вінницького вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності" в частині доповнення наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 23 травня 2012 року N 831 пунктом 4 зі змістом "4. Увести в дію норму 9 (забезпечення речовим майном ліцеїстів) постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року N 1444 "Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань у мирний час" та пункту 4 наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 23 травня 2012 року N 831 "Про створення Ліцею цивільного захисту Вінницького вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності" (в діючій редакції від 3 серпня 2012 року); встановлення відсутності повноважень Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерства надзвичайних ситуацій України та його правонаступника в особі Державної служби України з надзвичайних ситуацій встановлювати забезпечення ліцеїстів форменим одягом за рахунок бюджетних коштів (з урахуванням заяви позивача про уточнення та збільшення позовних вимог, прийняту судом у судовому засіданні 23 січня 2012 року.

Позов мотивований тим, зокрема, що всупереч вимогам статей 40, 48 Закону України "Про правові засади цивільного захисту", за якими особовий склад органів і підрозділів цивільного захисту, який становлять особи рядового та начальницького складу, слухачі і курсанти, забезпечується за рахунок коштів, що виділяються на їх утримання з Державного бюджету України, форменим одягом, а також відповідними знаками розрізнення, водночас оскаржуваними наказами передбачено забезпечення форменим одягом ліцеїстів, які не відносяться до особового складу. На думку позивача, оскаржувані накази прийняті відповідачами як суб'єктами владних повноважень в порушення вимог статті 19 Конституції України. Як зазначено в позовній заяві, оскаржувані положення наказів порушують майнові права позивача, позаяк згідно з довідкою аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління Міністерства надзвичайних ситуацій в Чернігівській області від 15 серпня 2012 року N 241 Міністерством надзвичайних ситуацій України не погашена заборгованість, яка виникла у зв'язку з недоотриманням ОСОБА_1 форменого одягу.

У судовому засіданні, 12 березня 2013 року, позивач позов підтримав у повному обсязі, пояснивши додатково про обов'язок Кабінету Міністрів України та відповідачів привести у відповідність нормативно-правові акти до вимог Кодексу цивільного захисту України, який набрав чинності 21 листопада 2012 року. Позивач також звернув увагу суду на ту обставину, що у державних аварійно-рятувальних службах форменим одягом забезпечуються основні працівники за рахунок коштів, передбачених на утримання таких державних аварійно-рятувальних служб, за нормами, зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України. Крім того, позивач вказав, що відповідно до пункту 7 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року N 778, положення про відповідний тип закладу з урахуванням особливостей і специфіки його діяльності розробляється і затверджується Міністерством освіти і науки України, тому, за твердженням позивача, чинним законодавством не передбачено повноваження Міністерства надзвичайних ситуацій України розробляти та затверджувати положення загальноосвітніх закладів.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос