Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обжаловании приказа Министерства чрезвычайных ситуаций Украины и Министерства образования и науки, молодежи и спорта Украины от 24 апреля 2012 года N 506/713, приказа Министерства чрезвычайных ситуаций Украины от 3 августа 2012 года N 1090

Окружной административный суд
Постановление от 12.03.2013 № 2а-16398/12/2670
редакция действует с 27.03.2014

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

12.03.2013 р.

N 2а-16398/12/2670

Постанову залишено без змін
(згідно з ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду
 від 27 березня 2014 року)

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії: головуючого, судді Донця В. А., суддів: Костенка Д. А. та Пащенка К. С. (за участю секретаря судового засідання Бурди А. Ю.), розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України про визнання протиправними, незаконними, нечинними та скасування наказів в частині.

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про: визнання протиправним, незаконним та нечинним пункту 2.20 Положення про ліцей цивільного захисту, затвердженого спільним наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 24 квітня 2012 року N 506/713; визнання протиправними, незаконними, нечинними та скасування пункту 1 наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 3 серпня 2012 року N 1090 "Про внесення змін до наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 23 травня 2012 року N 831 "Про створення Ліцею цивільного захисту Вінницького вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності" в частині доповнення наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 23 травня 2012 року N 831 пунктом 4 зі змістом "4. Увести в дію норму 9 (забезпечення речовим майном ліцеїстів) постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року N 1444 "Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань у мирний час" та пункту 4 наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 23 травня 2012 року N 831 "Про створення Ліцею цивільного захисту Вінницького вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності" (в діючій редакції від 3 серпня 2012 року); встановлення відсутності повноважень Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерства надзвичайних ситуацій України та його правонаступника в особі Державної служби України з надзвичайних ситуацій встановлювати забезпечення ліцеїстів форменим одягом за рахунок бюджетних коштів (з урахуванням заяви позивача про уточнення та збільшення позовних вимог, прийняту судом у судовому засіданні 23 січня 2012 року.

Позов мотивований тим, зокрема, що всупереч вимогам статей 40, 48 Закону України "Про правові засади цивільного захисту", за якими особовий склад органів і підрозділів цивільного захисту, який становлять особи рядового та начальницького складу, слухачі і курсанти, забезпечується за рахунок коштів, що виділяються на їх утримання з Державного бюджету України, форменим одягом, а також відповідними знаками розрізнення, водночас оскаржуваними наказами передбачено забезпечення форменим одягом ліцеїстів, які не відносяться до особового складу. На думку позивача, оскаржувані накази прийняті відповідачами як суб'єктами владних повноважень в порушення вимог статті 19 Конституції України. Як зазначено в позовній заяві, оскаржувані положення наказів порушують майнові права позивача, позаяк згідно з довідкою аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління Міністерства надзвичайних ситуацій в Чернігівській області від 15 серпня 2012 року N 241 Міністерством надзвичайних ситуацій України не погашена заборгованість, яка виникла у зв'язку з недоотриманням ОСОБА_1 форменого одягу.

У судовому засіданні, 12 березня 2013 року, позивач позов підтримав у повному обсязі, пояснивши додатково про обов'язок Кабінету Міністрів України та відповідачів привести у відповідність нормативно-правові акти до вимог Кодексу цивільного захисту України, який набрав чинності 21 листопада 2012 року. Позивач також звернув увагу суду на ту обставину, що у державних аварійно-рятувальних службах форменим одягом забезпечуються основні працівники за рахунок коштів, передбачених на утримання таких державних аварійно-рятувальних служб, за нормами, зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України. Крім того, позивач вказав, що відповідно до пункту 7 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року N 778, положення про відповідний тип закладу з урахуванням особливостей і специфіки його діяльності розробляється і затверджується Міністерством освіти і науки України, тому, за твердженням позивача, чинним законодавством не передбачено повноваження Міністерства надзвичайних ситуацій України розробляти та затверджувати положення загальноосвітніх закладів.

Опрос