Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным и отмене решения относительно функционирования Закона Украины "О основах государственной языковой политики" на территории Тернопольской области

Окружной административный суд
Постановление от 18.10.2012 № 2-а/1970/3237/12

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

18.10.2012 р.

Справа N 2-а/1970/3237/12

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі колегії: головуючого - судді Чепенюк О. В., суддів - Жука А. З., Мірінович У. А., при секретарі судового засідання - Мельник Ю. С. (за участю представника позивача - Р. Т. Л., представника відповідача - Д. Н. Я.), розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом прокурора Тернопільської області до Тернопільської обласної ради про визнання нечинним та скасування рішення, встановив:

Прокурор Тернопільської області звернувся до суду з адміністративним позовом до Тернопільської обласної ради про визнання нечинним та скасування рішення Тернопільської обласної ради від 16 серпня 2012 року N 1405 "Питання функціонування Закону України "Про засади державної мовної політики" на території Тернопільської області".

Позовні вимоги обґрунтовані наступними обставинами.

Перевіркою, проведеною прокуратурою Тернопільської області, з'ясовано, що сесією Тернопільської обласної ради п'ятого скликання 16 серпня 2012 року прийнято рішення N 1405 "Питання функціонування Закону України "Про засади державної мовної політики" на території Тернопільської області", згідно з яким визнано таким, що не має жодних правових наслідків на території Тернопільської області, прийнятий Верховною Радою України, з численними порушеннями, на думку більшості депутатів обласної ради, Конституції України та Закону України "Про Регламент Верховної Ради України", Закон України "Про засади державної мовної політики".

Приймаючи таке рішення Тернопільська обласна рада вийшла за межі своїх повноважень, визначених статтею 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а також порушила вимоги статті 19 Конституції України.

Прокурором Тернопільської області принесено протест від 29 серпня 2012 року на рішення Тернопільської обласної ради від 16 серпня 2012 року N 1405 "Питання функціонування Закону України "Про засади державної мовної політики" на території Тернопільської області" в частині пункту 2 щодо визнання таким, що не має жодних правових наслідків на території Тернопільської області, прийнятий Верховною Радою України, з численними порушеннями, на думку більшості депутатів обласної ради, Конституції України та Закону України "Про Регламент Верховної Ради України", Закон України "Про засади державної мовної політики".

Тернопільська обласна рада у визначений статтею 21 Закону України "Про прокуратуру" десятиденний строк протест прокурора не розглянула та листом від 6 вересня 2012 року N 07-1262 повідомила, що дане питання буде включене до порядку денного чергового пленарного засідання обласної ради.

Опрос