Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О превышении власти и должностных полномочий

Районный суд
Приговор от 29.01.2013 № 1-368/11
редакция действует с 06.01.2016

ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ВИРОК

29.01.2013 р.

Справа N 1-368/11

Вирок частково змінено
 (згідно з ухвалою апеляційного суду міста Києва
 від 6 січня 2016 року)

Печерський районний суд м. Києва у складі: головуючого, судді Мельника А. В., членів колегії суддів: Крижанівської Г. В., Бортницької В. В., при секретарі Адерейко Т. В., за участю прокурорів: Шилова В. Д., Волошина Р. Ф., захисника - ОСОБА_1, потерпілого - ОСОБА_2, представника потерпілої та цивільного позивача - ОСОБА_3, представника потерпілої - ОСОБА_4, розглянувши в закритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, з вищою освітою, розлученого, колишнього начальника Департаменту оперативної служби МВС України, зі спеціальним званням генерал-лейтенант міліції, звільненого у відставку з 21 жовтня 2003 року, інваліда 2 групи, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС першої категорії, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365, ч. 3 ст. 364 КК України, ч. 3 ст. 166 та п. п. "в", "і" ст. 93 КК України 1960 року, встановив:

ОСОБА_5, працюючи на посаді першого заступника начальника Головного управління кримінального пошуку Міністерства внутрішніх справ України (далі ГУКП МВС України) та маючи спеціальне звання - полковник міліції, тобто будучи службовою особою, яка здійснює функції представника виконавчої влади, на виконання явно злочинного наказу особи, кримінальна справа щодо якої виділена в окреме провадження (т. 120 а. с. 185 - 188), у травні - червні 2000 року спільно із своїми підлеглими працівниками міліції ОСОБА_6 та ОСОБА_7, перевищив владу і свої службові повноваження, тобто умисно вчинив дії, які явно виходять за межі наданих йому прав та службових повноважень, що заподіяло істотну шкоду державним інтересам та охоронюваним законом правам та інтересам ОСОБА_2, який займався громадською діяльністю, та супроводжувались насильством, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого ОСОБА_2, діями.

Крім того, в липні - вересні 2000 року ОСОБА_5, працюючи на посаді першого заступника начальника ГУКП МВС України, а в подальшому - начальника цього Управління, спільно із своїми підлеглими працівниками міліції ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10, на виконання явно злочинного наказу особи, кримінальна справа щодо якої виділена в окреме провадження (т. 120, а. с. 185 - 188), перевищив владу та посадові повноваження, тобто умисно вчинив дії, які явно виходять за межі наданих йому прав і повноважень, що заподіяло істотну шкоду державним інтересам та охоронюваним законом правам та інтересам громадянина ОСОБА_11, який займався журналістською та громадською діяльністю, і супроводжувались насильством, болісними і такими, що ображають особисту гідність ОСОБА_11, діями та спричинило тяжкі наслідки.

Опрос