Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправными и отмене решений относительно обязательства устранить нарушения требований Порядка отмены регистрации выпусков акций и аннулирования свидетельств о регистрации выпуска акций

Окружной административный суд
Постановление от 27.04.2012 № 2а/0270/69/12

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

27.04.2012 р.

Справа N 2а/0270/69/12

Вінницький окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді  Вільчинського О. В. (за участю: секретаря судового засідання - Дмитрука М. В., позивача - ОСОБА_2, відповідача - ОСОБА_1), розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Еско" до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправними та скасування рішень, встановив:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "Еско" із адміністративним позовом до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - відповідач, ДКЦПФР), Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - відповідач, НКЦПФР) про визнання протиправними та скасування рішень.

Позивач вважає протиправними рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, якими його зобов'язано усунути порушення вимог п. 1.1 глави 1 розділу III, пункту 3.1 глави 3 розділу III Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку визначений строк. Протиправність, на думку позивача, полягає в тому, що на час винесення оскаржуваних рішень, відповідачам було відомо про те, що реорганізація ЗАТ "ВНКФ "Еско" у ТОВ "Еско" відбулась 24.07.2000 р., державна реєстрація ТОВ "Еско" проведена 28.12.2000 р., тобто пакети документів для зупинення обігу акцій відповідно до Порядку, на який посилаються відповідачі, необхідно було подати до 01.08.2000 р., а для скасування випуску акцій та анулювання свідоцтва - протягом 7 днів з дня державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності правонаступника товариства - тобто до 05.01.2001 року.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити їх у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Представник відповідачів у судовому засіданні проти позову заперечував, просив суд відмовити у його задоволенні, посилаючись на обставини викладені у письмових запереченнях, наданих суду (а. с. 49 - 55).

Так, зокрема зазначив, що Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку прийнято оскаржувані рішення, оскільки ТОВ "Еско" не вжило заходів щодо скасування випуску акцій у встановленому законодавством порядку.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Еско" зареєстроване виконавчим комітетом Вінницької міської ради 28.12.2000 р.

31 січня 2011 року Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулась із листом до ТОВ "Еско", в якому зазначено про необхідність до 08.02.2011 р. надати пакети документів на зупинення обігу та/ чи скасування реєстрації випуску акцій до територіального управління у зв'язку з прийняттям рішення N 328 від 16.03.2010 р. "Щодо дій територіальних управлінь Комісії при виявленні порушень акціонерними товариствами вимог законодавства під час реорганізації" (а. с. 37).

Опрос