Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправными и отмене отдельных решений Учредительного съезда адвокатов Украины

Окружной административный суд
Постановление от 21.02.2013 № 827/26/13-а
редакция действует с 25.09.2013

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

21.02.2013 р.

Справа N 827/26/13-а

Постанову залишено без змін
(згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України
 від 25 вересня 2013 року)

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі колегії суддів: головуючого - судді  Майсак О. І., суддів - Кравченка М. М., Куімова М. В., при секретарі - Веселової О. Ф. (за участю: представника позивача - ОСОБА_2 (довіреність N б/н від 27.11.2012 року), представника відповідачів - Демідюк О. Б. (довіреність N б/н від 03.12.2012 року, довіреність б/н від 04.12.2012 року, посвідчення адвоката N 2351/10 від 25.09.2003 року), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Установчого з'їзду адвокатів України в особі голови ОСОБА_5, Ради адвокатів України в особі голови ОСОБА_6 (за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Вищої ради юстиції, Голови Вищого адміністративного суду України, члена Вищої ради юстиції - Темкіжева Ігоря Хажмуридовича) про визнання протиправними та скасування рішень, встановив:

ОСОБА_4 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Установчого з'їзду адвокатів України в особі голови ОСОБА_5, Ради адвокатів України в особі голови ОСОБА_6 про визнання протиправними та скасування рішень. Вказує, що ОСОБА_4 призначений членом Вищої Ради юстиції 02.11.2009 року З'їздом адвокатів України. 19.11.2009 року позивач склав присягу члена Вищої ради юстиції на пленарному засіданні Верховної Ради України. 17.11.2012 року відбувся установчий з'їзд адвокатів України в порядку, передбаченому Перехідними положеннями Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Головуючим на "Установчому з'їзді" було обрану ОСОБА_5, яка внесла до порядку денного "Установчого з'їзду" ряд рішень, які не передбачені Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", а саме: про включення до порядку денного установчого з'їзду адвокатів України питання щодо припинення повноважень ОСОБА_4 як члена Вищої ради юстиції; про дострокове припинення повноважень ОСОБА_4 як члена Вищої ради юстиції; про призначення на посаду члена Вищої ради юстиції Голови Вищого адміністративного суду України Темкіжева Ігоря Хажмуридовича. 20.11.2012 року Темкіжевим І. Х. було складено присягу члена Вищої ради юстиції. Позивач вважає, що вказані рішення не відповідають та прямо порушують вимоги Конституції України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Закону України "Про Вищу раду юстиції", Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", а також законодавства, що регулює громадський порядок в державі. Окрім того такі рішення "Установчого з'їзду" прийняті без врахування рішень Європейського суду з прав людини.

Просить визнати протиправним та скасувати рішення установчого з'їзду адвокатів України від 17.11.2012 року про включення до порядку денного з'їзду питання щодо припинення повноважень ОСОБА_4 як члена Вищої ради юстиції, визнати протиправним та скасувати рішення установчого з'їзду адвокатів України від 17.11.2012 року про дострокове припинення повноважень ОСОБА_4, як члена Вищої ради юстиції; визнати протиправним та скасувати рішення установчого з'їзду адвокатів України від 17.11.2012 року про призначення на посаду члена Вищої ради юстиції Голови Вищого адміністративного суду України Темкіжева Ігоря Хажмуридовича; поновити ОСОБА_4 в повноваженнях члена Вищої ради юстиції на термін 3 роки з моменту набрання законної сили рішення у цій справі.

Опрос