Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным постановления Кабинета Министров Украины "Об установлении некоторых размеров выплат, финансируемых за счет средств государственного бюджета" от 6 июля 2011 года N 745

Окружной административный суд
Постановление от 31.01.2012 № 2а-16654/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

31.01.2012 р.

Справа N 2а-16654/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючої - судді Пісоцької О. В., суддів - Донця В. А., Костенка Д. А., розглянувши у приміщенні суду у місті Києві у порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_4 до Кабінету Міністрів України про оскарження нормативно-правового акта, встановив:

ОСОБА_4 (далі -ОСОБА_4, позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України (далі - відповідач), в якому просить, з урахуванням уточнень до позовних вимог від 16 грудня 2012 року, визнати незаконною постанову Кабінету Міністрів України "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету" від 6 липня 2011 року N 745 "…в частині встановлення, що особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виплачується у таких розмірах до прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність: тим, що належить до категорії 1: інвалідам III групи -15 відсотків (п. 1 ст. 1 Постанови N 745), в частині встановлення, що у всіх випадках розміри пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижче: для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році: інвалідам III групи - 980 гривень (п. 1 ст. 3 Постанови N 745), в частині встановлення, що дітям війни, до пенсії підвищення проводиться у розмірі 49,8 грн. (ст. 6 Постанови N 745) - незаконною…".

В обґрунтування позову ОСОБА_4 зазначила, що вона є учасником ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи першої категорії, інвалідом 3-ї групи, а отже має право на отримання відповідної щомісячної доплати до пенсії відповідно до статей 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Вказувала також на те, що відповідно до статті 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" вона є дитиною війни. Зауважувала на тому, що постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 28 жовтня 2010 року визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Дніпропетровська щодо виплати їй пенсії в розмірі, меншому ніж передбаченому статтею 50, частиною 4 статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 1 січня 2006 року по 31 грудня 2007 року і починаючи з 22 травня 2008 року.

Водночас, 6 липня 2011 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету" N 745, яка, на думку позивача, є незаконною, оскільки розміри виплат, встановлені в останній, суперечать приписам Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Також позивач просить суд врахувати те, що відповідачем порушено вимоги Конституції України та перевищено передбачені законодавством повноваження, оскільки Кабінет Міністрів України, видаючи спірний нормативно-правовий акт, фактично обмежив позивача у праві на соціальний захист.

ОСОБА_4 також звернулась до суду з письмовим клопотанням, в якому просить розглядати справу у її відсутності.

Кабінет Міністрів України стосовно задоволення заявленого позову заперечує, посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість. У попередньому судовому засіданні та у письмових поясненнях представник відповідача вказувала на те, що Кабінет Міністрів України, видаючи оскаржувану постанову, діяв виключно в межах повноважень та у спосіб, що визначені чинним законодавством. Звертала увагу суду на те, що спірний нормативно-правовий акт виданий з метою врегулювання питання щодо пенсійних виплат особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям війни та військовослужбовцям, проте на час вирішення даного спору вичерпав свою дію і є таким, що втратив чинність. Просила врахувати те, що проект постанови було погоджено Міністром фінансів України, Першим заступником Голови комісії з проведення реорганізації Міністерства економіки України, Головою правління Пенсійного фонду України - без зауважень. Відповідно до правового висновку Міністра юстиції України, проект постанови відповідає Конституції України та актам законодавства, що мають вищу юридичну силу.

Опрос