Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об освобождении от должности госслужащего

Окружной административный суд
Постановление от 01.10.2012 № 2а-5978/11/2670
редакция действует с 19.08.2015

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

01.10.2012 р.

N 2а-5978/11/2670

Постанову частково скасовано
(згідно з постановою Київського апеляційного адміністративного суду
 від 7 лютого 2013 року)

Постанову частково скасовано
(згідно з постановою Київського апеляційного адміністративного суду
 від 19 серпня 2015 року)

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючої, судді Блажівської Н. Є., суддів: Маруліної Л. О., Федорчука А. Б., при секретарі судового засідання Томилець Ю. Г., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державної екологічної інспекції України про скасування розпорядження та наказу, стягнення коштів.

У судовому засіданні 1 жовтня 2012 року відповідно до пункту 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частину Постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 (надалі також - "Позивач", "ОСОБА_1") звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України (надалі - Відповідач-1), Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (надалі також - Відповідач 2) та Державної екологічної інспекції України (надалі також - Відповідач 3) та просив визнати протиправним та скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2010 року N 1753-р "Про звільнення ОСОБА_1 з посади заступника начальника Державної екологічної інспекції України"; визнати протиправним та скасувати наказ Державної екологічної інспекції України N 110-о від 7 вересня 2010 року і стягнути на користь ОСОБА_1 суму не сплачених грошових коштів за лікарняним листом з березня 2010 року по вересень 2010 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що оскаржувані розпорядження Кабінету Міністрів України та наказ Державної екологічної інспекції України прийняті з порушеннями норм чинного законодавства, з перевищенням визначених чинним законодавством повноважень. Згідно доводів Позивача, Відповідачі діяли не на підставі та не в спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, без урахування усіх фактичних обставин справи.

Крім того, представник Позивача посилався на те, що ОСОБА_1 протягом багатьох років сумлінно виконував свої обов'язки і ніколи не порушував Присяги державного службовця, крім того, ні в розпорядженні Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2010 року N 1753-р, ні в наказі N 110-о від 7 вересня 2010 року не визначено, в чому полягали дії Позивача щодо порушення Присяги держслужбовця. Також в обґрунтування позовних вимог вказано, що Позивач жодного разу не писав пояснень з приводу порушення ним трудової дисципліни та/або порушення Присяги державного службовця, не підписував листів-погоджень, а факт наявності кримінальної справи, порушеної відносно ОСОБА_1, жодним чином не свідчить про наявність його вини у вчиненні злочину, зважаючи на відсутність вироку щодо нього. Крім вищезазначеного, представник позивача також звертав увагу на те, що ОСОБА_1 звільнено неправомірно - в період втрати ним тимчасової непрацездатності, що суперечить положенням Кодексу законів про працю.

Представник Відповідача 3 - Державної екологічної інспекції в судових засіданнях проти позовних вимог заперечив, посилаючись на їх необґрунтованість та безпідставність у зв'язку з тим, що звільнення Позивача із займаної посади проведено правомірно та на підставі вимог чинного законодавства.

В обґрунтування заперечень представник Державної екологічної інспекції України додав, що приводом і підставою для звільнення Позивача із займаної посади послужило невиконання ним наказу Міністерства охорони навколишнього середовища України від 23 червня 2010 року N 336 "Про затвердження порядку видачі погодження для отримання ліцензії на експорт та імпорт озоноруйнівних речовин і продукції, що їх містять" (надалі - також "Наказ N 336"), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 липня 2009 року за N 664/16680, в частині надання листів-роз'яснень суб'єктам господарювання, що продукція (речовина) не містить озоноруйнівних речовин (не є озоноруйнівною речовиною), а саме, як зазначав представник, в період з 3 серпня 2009 року по січень 2010 року ОСОБА_1 здійснював візування листів-роз'яснень, при цьому достовірно знаючи, що функція щодо видачі листів-роз'яснень покладена на Департамент охорони атмосферного повітря та моніторингу довкілля Міністерства охорони навколишнього природного середовища та державні управління охорони навколишнього природного середовища в областях, містах Києві та Севастополі. Також представник Державної екологічної інспекції звернув увагу на те, що Позивач при виконанні своїх службових обов'язків не дотримувався вимог статті 10 Закону України "Про державну службу", оскільки не діяв в межах своїх повноважень та не забезпечував належного контролю за діяльністю підпорядкованих йому підрозділів.

Опрос