Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным, недействительным и отмене постановления Центральной избирательной комиссии от 22.09.2012 года N 1046, ограничивающего право избирателя временно изменить место голосования без изменения избирательного адреса

Апелляционный административный суд
Постановление от 27.09.2012 № 9103/213/2012

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

27.09.2012 р.

Справа N 9103/213/2012

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - судді  Аліменка В. О., суддів - Безименною Н. В., Ісаєнко Ю. А., при секретарі - Белові С. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною, нечинною та скасування постанови Центральної виборчої комісії від 22.09.2012 року N 1046, яка обмежує право виборця тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси, встановила:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому, просив із врахуванням уточнених вимог визнати протиправною, нечинною та скасувати постанову ЦВК від 22 вересня 2012 року N 1046 як таку, що суттєво звужує конституційні права виборців на участь у виборчому процесі з виборів народних депутатів України, які відбудуться 28 жовтня 2012 року.

В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на те, що оскаржувана постанова відповідача грубо порушує його право на свободу пересування та вільний вибір місця проживання, передбачене ст. 33 Конституції України та Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України", оскільки суттєво звужує його право голосувати на виборах народних депутатів України, які відбудуться 28 жовтня 2012 року, в тому місці, де він буде перебувати в день голосування, фактично зобов'язуючи голосувати в тому одномандатному виборчому окрузі, до якого він відноситься на підставі відомостей Реєстру про мою виборчу адресу. Відміна виданого посвідчення про тимчасову зміну місця голосування (виборчої дільниці) без зміни його виборчої адреси на підставі п. 2 оскаржуваної постанови не може мати місце, оскільки це порушує ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Опрос