Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обжаловании постановления об образовании одномандатных избирательных округов

Окружной административный суд
Постановление от 13.06.2012 № 2а-7092/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

13.06.2012 р.

N 2а-7092/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії: головуючого - судді  Скочок Т. О., суддів - Добрівської Н. А. та Саніна Б. В., при секретарі судового засідання - Новик В. М. (за участю представників: від позивача - Бережнюк В. В., від відповідача - Чернюк С. В., Веселий О. М.) розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Рівненської обласної громадської організація "Громадянський рух "Льонокомбінат" до Центральної виборчої комісії про визнання дій протиправними, скасування постанови від 28.04.2012 N 82 в частині та зобов'язання вчинити певні дії.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Рівненська обласна громадська організація "Громадянський рух "Льонокомбінат" з позовом до Центральної виборчої комісії, в якій позивач просив: визнати протиправними дії щодо прийняття постанови "Про утворення одномандатних виборчих округів на постійній основі у межах Автономної республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя" N 82 від 28.04.2012 р. в частині утворення одномандатних виборчих округів N 152 та 153; скасувати постанову "Про утворення одномандатних виборчих округів на постійній основі у межах Автономної республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя" N 82 від 28.04.2012 р. в частині утворення одномандатних виборчих округів N 152 та 153; зобов'язати Центральну виборчу комісію утворити одномандатний виборчий округ N 152 з кількістю виборців максимально наближених до 180476; зобов'язати Центральну виборчу комісію віднести до одномандатного виборчого округу N 153 виборчі дільниці міста Рівне, які є найближчими до територіальних одиниць цього округу.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що застосування положень оспорюваної постанови, у відповідності до якої виборці, які проживають, або перебувають в північній частині міста, голосують за кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах, що утворюються в інших територіальних одиницях Рівенського району та області, які найменше пов'язані за територіальною ознакою з виборчими дільницями N 560975-560983, не забезпечує відображення волевиявлення тих виборців, які проживають як на території міста Остріг, Гощанського, Корецького, Острозького районів, так і тих виборців, які проживають на території м. Рівне, в тому числі і членів громадської організації "Громадський рух "Льонокомбінат". З метою максимального забезпечення прав виборців мешканців однієї територіальної громади м. Рівне, Центральна виборча комісія зобов'язана вжити заходів аби щонайменше мешканців м. Рівне віднести до виборчого округу, який виходить за межі міста.

На думку позивача, оспорювана постанова грубо порушує конституційні принципи рівного, вільного виборчого права, права громадян обирати і бути обраними, не забезпечує рівності можливостей кандидатів у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах та рівності юридичної ваги голосів виборців, а отже, не відповідає положенням ст. 1, ч. 2 ст. 5, ч. 1 ст. 38, ст. ст. 69, 71, ч. 1 ст. 76 Конституції України.

Опрос