Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О замещении депутатов областного совета следующими по очередности кандидатами в депутаты в избирательном списке

Окружной административный суд
Постановление от 12.06.2012 № 2а-6274/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

12.06.2012 р.

N 2а-6274/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого - судді О. М. Чудак, суддів - В. А. Донця, Д. А. Костенка (за участю секретаря судового засідання - І. В. Старець, представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - ОСОБА_2), розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом Тернопільської обласної ради до Центральної виборчої комісії про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, встановив:

4 травня 2012 року Тернопільська обласна рада звернулася в суд з позовом до Центральної виборчої комісії (ЦВК) про:

- визнання бездіяльності протиправною;

- зобов'язання прийняти рішення про заміщення депутатів Тернопільської обласної ради, обраних до місцевих рад Тернопільської області за результатами виборів 31 жовтня 2010 року, наступними за черговістю кандидатами у депутати у виборчому списку Тернопільської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" (Тернопільська ООВО "Свобода");

- зобов'язання розглянути питання та прийняти рішення про дострокове припинення повноважень складу Тернопільської обласної виборчої комісії у зв'язку із систематичними порушеннями комісією законодавства України.

Зазначили, що за результатами виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів від 31 жовтня 2010 року, чотирнадцять депутатів Тернопільської обласної ради від Тернопільської ООВО "Свобода" набули іншого представницького мандата та у встановленому законодавством порядку подали заяви про дострокове припинення своїх повноважень у Тернопільській обласній раді.

Згідно з частиною першою статті 81 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" від 10 липня 2010 року N 2487-VI у разі, коли депутат, який обирався в багатомандатному виборчому окрузі, достроково припинив свої повноваження або його повноваження достроково припинені на підставах і в порядку, передбачених Конституцією та законами України, за рішенням відповідної територіальної виборчої комісії обраним депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у виборчому списку місцевої організації партії.

У зв'язку з цим та з метою належного забезпечення діяльності у правомочному складі Тернопільська обласна рада неодноразово зверталася до голови Тернопільської обласної виборчої комісії ОСОБА_3 (ОСОБА_3.) з письмовими проханнями забезпечити прийняття комісією рішення про заміщення депутатів.

Опрос