Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене приказа

Окружной административный суд
Постановление от 23.05.2012 № 2а-16606/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

23.05.2012 р.

N 2а-16606/11/2670

За позовом

Чортківської районної громадської організації "Екологічно-гуманітарне об'єднання Зелений Світ"

до

Державного агентства лісових ресурсів України

про

визнання протиправним та скасування наказу

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів:

головуючий суддя

Винокуров К. С.

судді:

Бояринцева М. А.,
Головань О. В.

представники сторін:

від позивача: ОСОБА_2 (довіреність N 01-01 від 09.01.2012 р.);
від відповідача: ОСОБА_3 (довіреність N 3 від 11.01.2012 р.)

23.05.2012 р. у судовому засіданні відповідно до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Чортківська районна громадська організація "Екологічно-гуманітарне об'єднання Зелений Світ" (надалі позивач) звернулась до суду з позовом про визнання протиправним наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 26 травня 2011 року N 196 в частині пунктів 3.1 - 3.8, 3.10 Переліку відомостей, що становлять службову інформацію у Державному агентстві лісових ресурсів України. Також позивач просив скасувати зазначений наказ в судовому порядку, як такий, що суперечить нормам Конституції України, міжнародних правових актів, законів України та порушує право доступу до відкритої публічної інформації.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що наказ відповідача в оспорюваній частині порушує право доступу до інформації у зв'язку з чим підлягає скасуванню.

За оцінкою "Екологічно-гуманітарного об'єднання Зелений Світ" категорії інформації наведені у пунктах 3.1 - 3.10 наказу не можуть бути віднесені до службової інформації, оскільки відповідно до ст. 9 Закону України "Про доступ до публічної інформації" до службової може належати інформація, що міститься лише в тих документах суб'єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов'язані з розробкою напряму діяльності установи або здійсненням контрольних, наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень; а також зібрана в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.

З посиланням на вказану статтю Закону України "Про доступ до публічної інформації" (ст. 9) позивач стверджує, що предметом службової інформації за виключенням інформації про оперативно-розшукову діяльність, контррозвідувальну діяльність, - не може бути інформація, що затверджена, а також що міститься у рішенні відповідного державного органу, у тому числі й в актах індивідуальної дії (указ, наказ, рішення, розпорядження, постанова та ін.), у зв'язку з чим, згідно закону не можуть бути віднесені до службової інформації: проекти організації і розвитку лісового господарства Рескомлісу АР Крим, обласних управлінь лісового та мисливського господарства, інформація лісовпорядкування, лісового кадастру (описова та картографічна) та ін., якщо їх затверджено відповідним актом того чи іншого підрозділу Агентства.

Опрос