Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О регистрации кандидатом в народные депутаты Украины

Апелляционный административный суд
Постановление от 17.08.2012 № 9103/36/12

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

17.08.2012 р.

Справа N 9103/36/12

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого, судді - Аліменка В. О., суддів: Безименної Н. В., Кучми А. Ю., при секретарі - Белові С. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 до Центральної виборчої комісії про визнання незаконною та скасування постанови Центральної виборчої комісії N 377 від 14.08.2012 року, встановила:

Представник позивач звернувся до суду з позовом, в який вніс зміни в судовому засіданні, просив визнати заяву ОСОБА_2 про самовисування кандидатом в народні депутати України такою, що в основному відповідає вимогам Закону України "Про вибори народних депутатів України", в якій допущена помилка (неточність), скасувати постанову Центральної виборчої комісії N 377 від 14 серпня 2012 р. в частині відмови ОСОБА_2 у реєстрації кандидатом в народні депутати України по 11 виборчому округу, зобов'язати Центральну виборчу комісію відповідно до частини 3 ст. 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України" надати ОСОБА_2 два дні для виправлення помилки (неточності), допущеної ним в заяві про самовисування кандидатом в народні депутати, зобов'язати ОСОБА_2 протягом двох днів з дня прийняття Київським Апеляційним адміністративним судом постанови про виправлення неточності в заяві про самовисування кандидатом в народні депутати, виправити допущену ним помилку (неточність) в його заяві про самовисування кандидатом в народні депутати, зобов'язати Центральну виборчу комісію України після виправлення помилки (неточності) в заяві про самовисування ОСОБА_2 кандидатом в народні депутати зареєструвати його кандидатом у народні депутати України по 11 виборчому округу.

В обґрунтування позивних вимог, представник позивача посилається на те, що законодавець не чітко прописав що саме повинен зробити кандидат у депутати у разі обрання його народним депутатом України: припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України несумісна з мандатом народного депутата України, чи (або) скласти інший представницький мандат, який відповідно до Конституції України несумісний з мандатом народного депутата України. Законодавець не дав однозначних роз'яснень як претенденту на депутатський мандат слід розуміти та застосовувати норму п. 1 частини другої ст. 55 Закону при складанні заяви про реєстрацію кандидатом у народні депутати. Це створило передумови для можливості неоднозначного тлумачення норми п. 1 частини другої ст. 55 Закону і різного застосування цієї норми Закону різними суб'єктами виборчого права. Як би в Законі було чітко вказано, що у разі обрання народним депутатом України заявник зобов'язується припинити діяльність, що несумісна з мандатом народного депутата України та скласти представницький мандат, який відповідно до Конституції України несумісний з мандатом народного депутата України, то ця норма закону була однозначною та зрозумілою і всі, в тому числі і претенденти на депутатські мандати, і ЦВК були б убезпечені від можливості неоднозначного тлумачення цієї норми Закону і прикрих помилок при її застосуванні.

Опрос