Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправными действий членов Центральной избирательной комиссии

Апелляционный административный суд
Постановление от 19.08.2012 № 2а-9103/58/2012
редакция действует с 24.08.2012

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

19.08.2012 р.

Справа N 2а-9103/58/2012

Постанову змінено
(згідно з постановою Вищого адміністративного суду України
 від 24 серпня 2012 року)

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого  - судді Степанюка А. Г., суддів - Кузьменка В. В., Василенка Я. М., при секретарі - Ліневській В. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії, члена Центральної виборчої комісії Магери Андрія Йосиповича, члена Центральної виборчої комісії Шелудька Валерія Євгеновича, третя особа - кандидат в народні депутати України ОСОБА_3, про визнання протиправною та скасування постанови Центральної виборчої комісії від 03 серпня 2012 року N 147 "Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах у порядку самовисування", на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в частині реєстрації кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 62 (додаток N 6); визнання протиправними дій членів Центральної виборчої комісії Шелудька В. Є. та Магери А. Й., встановила:

ОСОБА_2 (далі - Позивач, ОСОБА_2.) 17 серпня 2012 року звернулася до Київського апеляційного адміністративного суду з адміністративним позовом до Центральної виборчої комісії (далі - ЦВК, Відповідач-1), члена Центральної виборчої комісії Магери Андрія Йосиповича (далі - Магера А. Й., Відповідач-2), члена Центральної виборчої комісії Шелудька Валерія Євгеновича (далі - Шелудько В. Є., Відповідач-3) про визнання протиправною та скасування постанови Центральної виборчої комісії від 03 серпня 2012 року N 147 "Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах у порядку самовисування" в частині реєстрації кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 62 (додаток N 6) ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1; визнання протиправними дій членів Центральної виборчої комісії Магери А. Й. та Шелудька В. Є.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Центральна виборча комісія всупереч положень п. 7 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон про вибори) протиправно зареєструвала постановою N 147 від 03 серпня 2012 року кандидатом в народні депутати України ОСОБА_3. При цьому Позивач наголошує на тому, що ОСОБА_3 не дотримана вимога щодо проживання протягом останніх п'яти років в Україні. Крім того, ОСОБА_2 звертає увагу суду на те, що нею 16 серпня 2012 року до ЦВК було подано скаргу, в якій викладено обставини, що свідчать про неправомірність реєстрації Відповідачем-1 кандидатом в народні депутати України ОСОБА_3 та неправомірні діяння члена ЦВК - Магери А. Й., який згідно з постановою ЦВК від 03 березня 2010 року N 257 "Про забезпечення здійснення повноважень Центральної виборчої комісії на території Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя та у закордонному виборчому окрузі" визначений куратором Житомирської області, в межах якої знаходиться одномандатний виборчий округ N 62. Водночас, як зазначає Позивач, зазначена скарга була протиправно залишена без розгляду членом ЦВК - Шелудьком В. Є.

Ухвалою від 17 серпня 2012 року відкрито провадження у справі та залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача кандидата в народні депутати ОСОБА_3 (далі - Третя особа, ОСОБА_3.).

До початку розгляду справи по суті представник Відповідача-2 та Відповідача-3 заявив клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.

Ухвалою суду від 19 серпня 2012 року у задоволенні клопотання відмовлено.

Позивач у судове засідання не з'явився, однак 19 серпня 2012 року на адресу суду надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач-1 у письмовому запереченні повідомив, що проти позову заперечує та вважає позовні вимоги необґрунтованими. Наголошує на тому, що постанова N 147 прийнята у межах повноважень, у спосіб та у відповідності до чинного законодавства. Просить залишити позовну заяву без розгляду у зв'язку з пропущенням строків звернення до суду.

Опрос