Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обжаловании приказа Государственного департамента Украины по вопросам исполнения наказаний "Об утверждении инструкции о работе отделов (групп, старших инспекторов) учреждений исполнения наказаний и следственных изоляторов по контролю за исполнением судебных решений" от 11 января 2008 года N 1

Окружной административный суд
Постановление от 29.03.2010 № 2а-16738/09/2670
редакция действует с 15.06.2011

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

29.03.2010 р.

N 2а-16738/09/2670

Постанову залишено без змін
(згідно з ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду
 від 15 червня 2011 року)

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючої - судді Пісоцької О. В., суддів - Власенкової О. О., Кузьменка В. А., за участю: секретаря судового засідання - Кузьменкової С. П., представника Державного департаменту України з питань виконання покарань - Мотляха С. Г., розглянувши в приміщенні суду у місті Києві у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою ОСОБА_6 до Державного департаменту України з питань виконання покарань про визнання частково незаконним наказу "Про затвердження інструкції про роботу відділів (груп, старших інспекторів) установ виконання покарань та слідчих ізоляторів по контролю за виконанням судових рішень" від 11 січня 2008 року N 1, встановив:

ОСОБА_6 (далі - ОСОБА_6, позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі - Департамент виконання покарань, відповідач), в якому фактично просить визнати незаконним наказ від 11 січня 2008 року N 1 (зареєстрований 08 лютого 2008 року в Міністерстві юстиції України за N 109/14800) в частині затвердження підпунктів 6.6 та 6.8 Інструкції про роботу відділів (груп, старших інспекторів) установ виконання покарань та слідчих ізоляторів по контролю за виконанням судових рішень.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_6 зазначив, що оскаржувані пункти інструкції не відповідають актам вищої юридичної сили та погіршують його становище, як засудженого до позбавлення волі.

Позивач вважає, що до затвердження вказаної інструкції питання про можливість застосування до засуджених умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, заміни невідбутої частини покарання більш м'яким вирішувалося кожні шість місяців і такий строк вважався достатнім для виправлення засудженого.

Крім того, на думку позивача, із запровадженням відповідачем спірної інструкції адміністраціям виправних колоній фактично надано право зловживати своїм посадовим положенням під час встановлення міри виправлення його як засудженого і визначення доцільності застосування до нього умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, заміни невідбутої частини покарання більш м'яким (стаття 81 Кримінального кодексу України) та переведення на підставах, встановлених частинами першою та третьою статті 101 Кримінально-виконавчого кодексу України.

Опрос