Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обжаловании положения относительно требований к рабочему месту (конторе) частного нотариуса

Апелляционный административный суд
Определение от 11.04.2012 № 2а-7240/11/2670

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

11.04.2012 р.

Справа N 2а-7240/11/2670

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого, судді - Петрика І. Й., суддів: Аліменка В. О., Земляної Г. В., при секретарі судового засідання - Лаврентьєві Д. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційними скаргами ОСОБА_5 та Міністерства юстиції України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 жовтня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Міністерства юстиції України про визнання протиправним акта, встановив:

ОСОБА_5 пред'явив позов до Міністерства юстиції України про визнання такими, що не відповідають нормативно-правовому акту вищої юридичної сили пункти 7, 8.1.3, 8.2.3, 9, 10.4 та 10.5 Положення про вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю за організацією нотаріальної діяльності, затвердженого наказом Мінюсту від 23 березня 2011 року N 888/5, та зобов'язання Мін'юст в розумні строки привести зазначене Положення у відповідність до Закону України "Про нотаріат".

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 жовтня 2011 року позовні вимоги задоволено частково.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням ОСОБА_5 та Міністерство юстиції України подали апеляційні скарги, в якій позивач просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права та прийняти нову, якою позовні вимоги задовольнити повністю; відповідач просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права та прийняти нову, якою у задоволенні позовних вимог позивачу відмовити повністю.

Заслухавши суддю-доповідача та осіб, що з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги підлягають залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 198, 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України).

Опрос