Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконными в части Правил любительского и спортивного рыболовства

Окружной административный суд
Определение от 14.05.2012 № 2а-2294/12/2670
редакция действует с 16.08.2012

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

14.05.2012 р.

N 2а-2294/12/2670

Ухвалу скасовано
(згідно з ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду
 від 16 серпня 2012 року)

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого - судді О. М. Чудак, суддів - В. А. Донця, І. О. Іщука (за участю секретаря судового засідання - І. В. Старець, позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - ОСОБА_2, у відсутність третьої особи), розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними у справі за позовом ОСОБА_1, третя особа на стороні позивача без самостійних вимог - ОСОБА_3, до Державного агентства рибного господарства України про визнання нормативно-правового акта незаконним в окремій його частині, ухвалив:

17 лютого 2012 року ОСОБА_1 (ОСОБА_1) звернувся в суд з позовом до Державного агентства рибного господарства України (ДАРГ України) про визнання незаконним підпункту 4.13.3 пункту 4.13 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом ДАРГ України "Про затвердження Правил любительського і спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійсненні любительського і спортивного рибальства" від 15 лютого 1999 року N 19, в частині заборони лову риби, добування водних тварин протягом усього року у Київському водосховищі перед гирлом річки Тетерів на ділянці, обмеженій з боку водосховища лінією, що йде від південної межі села Страхолісся водною межею Дніпровсько-Тетерівського держлісомисливського господарства до північної межі села Сухолуччя річкою Тетерів до села Приборськ (Правила любительського і спортивного рибальства).

Зазначив, що в силу частин першої та другої статті 13 Конституції України від 26 червня 1996 року N 254к/96-ВР земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону.

Відповідно до статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод, основні обов'язки громадянина. За змістом частини другої статті 120 Конституції України організація, повноваження і порядок діяльності Кабінету Міністрів України (КМ України), інших центральних та місцевих органів виконавчої влади визначаються Конституцією і законами України.

Таким чином виключно законами можуть встановлюватися, як обмеження прав і свобод громадянина, умови та підстави таких обмежень, так і випадки делегування повноважень на таке обмеження.

Правила любительського і спортивного рибальства прийняті з перевищенням повноважень в частині, в якій забороняють протягом року здійснювати лов риби у річці Тетерів. Така заборона щодо лову риби протягом усього року є необґрунтованою та порушує права громадян України на використання природних об'єктів, зокрема, права мешканців прибережних сіл, територіальних громад, які не давали згоди на такі обмеження прав місцевого населення, якому забороняють не лише ловити рибу, але й плавати на човнах рікою, відпочивати на річці.

Пунктом 3.4 Правил любительського і спортивного рибальства встановлено, що водойми та умови використання водних живих ресурсів для любительського рибальства визначаються органами рибоохорони на підставі науково-біологічних обґрунтувань... або іхтіологічними службами органів рибоохорони. На окремих водоймах, де науково-дослідні організації не проводять дослідження, обґрунтовані пропозиції щодо визначення водойм для любительського рибальства вносяться іхтіологічними службами органів рибоохорони.

Опрос