Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об умышленном превышении служебных полномочий

Районный суд
Приговор от 05.01.2012 № 1-29/12
редакция действует с 14.05.2012

ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ВИРОК

05.01.2012 р.

Справа N 1-29/12

Вирок частково скасовано
(згідно з ухвалою Апеляційного суду міста Києва
від 14 травня 2012 року)

Деснянський районний суд м. Києва у складі: головуючого - судді Панасюка О. Г., при секретарях - Мальцевій В. О., Павлюсюк М. В. (за участю прокурорів - Сьома Н. Б., Милостової В. М., Здрака С. В., потерпілих - ОСОБА_1, ОСОБА_2, представника потерпілих - ОСОБА_3, представника потерпілої - ОСОБА_4, захисника - ОСОБА_5), розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, громадянина України, уродженця м. Корцаг Республіки Угорщина, українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, працюючого дільничним інспектором міліції Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві, спеціальне звання - капітан міліції, мешканця АДРЕСА_1, раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 365 КК України, встановив:

Підсудний ОСОБА_6, перебуваючи на посаді дільничного інспектора міліції Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві, будучи службовою особою, яка постійно здійснює функції представника влади та наділена повноваженнями у межах своєї компетенції пред'являти вимоги і приймати рішення, обов'язкові для виконання громадянами і службовими особами, а також застосовувати до них примусові заходи впливу відповідно до закону, своїми умисними діями вчинив перевищення наданих йому службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходили за межі наданих їй повноважень і заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам громадянина ОСОБА_2, що супроводжувалося насильством і такими діями, що ображають особисту гідність потерпілого, за відсутності ознак катування, шляхом порушення закріплених в статтях 28, 29 Конституції України прав кожної людини на повагу до його гідності, свободу, особисту недоторканість та державним інтересам, оскільки випадок із незаконним затриманням ОСОБА_2 набув широко суспільного резонансу, що потягло за собою підриву престижу і авторитету органів внутрішніх справ та викликало недовіру до діяльності цього державного правоохоронного органу з боку населення.

Так 17 травня 2010 року о 20 год. 38 хв. ОСОБА_6 на власному автомобілі доставив до Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві, розташованого по вул. Герцена, 9 в м. Києві студента Київського професійно-педагогічного коледжу імені А. Макаренка ОСОБА_2, у супроводі ОСОБА_8 з метою припинення правопорушення та складення відносно нього протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185 КУпАП.

Підставою для затримання та доставки ОСОБА_2 стала його злісна непокора законним вимогам працівника міліції при виконанні ним службових обов'язків, яку потерпілий в той же день в період часу приблизно з 20 год. 15 хв. до 20 год. 30 хв., перебуваючи в стані сильного алкогольного сп'яніння, вчинив на першому поверсі гуртожитку Київського професійно-педагогічного коледжу імені А. Макаренка по АДРЕСА_2. В черговій частини Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві ОСОБА_6 завів ОСОБА_8 та ОСОБА_2, в кімнату попереднього розбору з доставленими, і почав складати щодо останнього протокол про вчинене ним адміністративне правопорушення.

В цей час ОСОБА_2, який перебував в стані сильного алкогольного сп'яніння, стоячи поряд зі столом і обпершись на нього руками, поточився і впав навзнаки на підлогу, втративши при цьому свідомість. Побачивши його непритомний стан, ОСОБА_6 вибіг до чергової частини Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві і попросив негайно викликати швидку медичну допомогу, а потім повернувся до кімнати з пляшкою води і разом з ОСОБА_8 почав приводити ОСОБА_2 до свідомості.

О 21 год. 7 хв. до Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві прибула бригада швидкої медичної допомоги, працівники якої привели ОСОБА_2 до свідомості і намагалися провести його обстеження, проте він не дозволив цього зробити, почав пручатися і згодом піднявся на ноги. У зв'язку з цим керівником бригади швидкої медичної допомоги було зроблено висновок про відсутність медичних показань для госпіталізації ОСОБА_2 та вчинено запис у журналі реєстрації надання медичної допомоги особам, які утримуються в черговій частині, про надання йому медичної допомоги у зв'язку з підозрою на інтоксикацію внаслідок вживання алкогольних напоїв.

Опрос