Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными частей 8 и 9 п. 2 Решения Верховной Рады АР Крым "О мерах по поддержке русского языка в сфере образования в Автономной Республике Крым" N 1248 от 20.05.2009 г.

Окружной административный суд
Постановление от 12.05.2010 № 2а-12738/09/5/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

12.05.2010 р.

Справа N 2а-12738/09/5/0170

Окружний адміністративний суд АР Крим у складі: головуючого - судді Сидоренка Д. В., суддів - Яковлєва С. В., Цикуренка А. С., при секретарі - Лалаєві Д. О., розглянув (за участю представників: позивача - Ногін В. В., заступник начальника юр. відділу, дов. N 9/1-9-19 від 12.03.2010 р., відповідача - Капліна Л. О., консультант юр. управління, дов. N 28-43/154 від 22.04.2009 р., третьої особи - Сімферопольський регіональний центр оцінювання якості освіти - Паніна П. Є., дов. N 01-11.09/76 від 01.04.2010 р., прокуратури АР Крим - Горна К. В., посвідчення N 09194) у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом заступника прокурора АР Крим в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України до Верховної Ради Автономної Республіки Крим (треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, Міністерство науки і освіти Автономної Республіки Крим, Сімферопольський регіональний центр оцінювання якості освіти) про часткове визнання нечинним рішення.

Обставини справи: заступник прокурора АР Крим, діючи в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України, звернувся в Окружний адміністративний суд АР Крим із адміністративним позовом про визнання нечинним частин 8 та 9 п. 2 Рішення Верховної Ради АР Крим "Про заходи щодо підтримки російської мови у сфері освіти в Автономній Республіці Крим" N 1248 від 20.05.2009 р.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідні частини оскаржуваного рішення щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання з російської мови і літератури, а також щодо збільшення гранично допустимого навантаження на учнів, не відповідають вимогам законодавства, оскільки Верховна Рада Автономної Республіки Крим не наділена повноваженнями в сфері нормативного регулювання питань в галузі освіти.

В судовому засіданні представник позивача пояснив, що підтримує позов заступника прокурора АР Крим в повному обсязі, посилаючись на відсутність повноважень Верховної Ради АР Крим щодо збільшення переліку предметів незалежного зовнішнього оцінювання. Крім того, вказав на можливість збільшення виключно варіативної складової змісту загальної середньої освіти за рішеннями місцевих органів виконавчої влади або місцевого самоврядування.

Відповідач позов не визнав. У запереченнях на адміністративний позов зазначив, що до відання Автономної Республіки Крим віднесено забезпечення функціонування і розвитку державної та національних мов і культур в АР Крим. Крім того, оскаржуване рішення має організаційно-розпорядчий характер, внаслідок чого не встановлює новий та не підмінює існуючий порядок зовнішнього незалежного оцінювання.

Третя особа - Сімферопольський регіональний центр оцінювання якості освіти - позов підтримує посилаючись на те, що центр здійснює зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів. В свою чергу порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання затверджений постановою КМ України N 1095 від 25.08.2004 р., згідно якої перелік навчальних предметів встановлюється Міністерством освіти і науки України.

Треті особи - Рада Міністрів Автономної Республіки Крим та Міністерство науки та освіти Автономної Республіки Крим - письмових пояснень на адміністративний позов не надали, про дату, місце і час розгляду справи повідомлялися належним чином судовими повістками.

Опрос