Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании постановления Кабинета Министров Украины N 745 от 06.07.2011 г. частично незаконным

Окружной административный суд
Постановление от 29.02.2012 № 2а-12671/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

29.02.2012 р.

N 2а-12671/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії: головуючого, судді Аблова Є. В., судді Амельохіна В. В., судді Федорчука А. Б., при секретарі Мальчик І. Ю. (за участю сторін: позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - Опанасенка А. В.), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання постанови N 745 від 06.07.2011 р. незаконною в частині, встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України про визнання постанови N 745 від 06.07.2011 р. незаконною в частині.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що постанова Кабінету Міністрів України за N 745 від 06.07.2011 року "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету" в частині встановлення пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 5 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та в частині встановлення підвищення пенсій непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю, в розмірі 5,2 гривні є незаконною і такою, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили.

Позивач зазначає, що вказана вище частина 1 п. 4 постанови була винесена відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", де передбачено, що щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю особам, віднесеним до категорії IV, призначається у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком для осіб, які втратили працездатність, а не 5 відсотків, як передбачено в частині 1 п. 4 оскаржуваної постанови Кабінету Міністрів України за N 745.

Також частина 4 абз. 3 постанови була винесена відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", де передбачено, що щомісячна доплата до пенсії за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі одної мінімальної заробітної плати, а не 5,2 гривні, як передбачено в частині 4 абз. 3 постанови Кабінету Міністрів України за N 745.

Позивач також зазначив, що, виносячи дану постанову, Кабінет Міністрів України не керувався п. п. 1, 6 ст. 92 Конституції України, в яких зазначено, що основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України, і не звернув уваги, що розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та за проживання в 4 зоні регулюється Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а відтак відповідач не наділений повноваженнями встановлювати розміри додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та за проживання в 4 зоні.

Опрос