Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О нарушении прав на дополнительную пенсию

Окружной административный суд
Постановление от 23.01.2012 № 2а-14174/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

23.01.2012 р.

N 2а-14174/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії: головуючого, судді Донця В. А., суддів Костенка Д. А. та Чудак О. М., розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 до Кабінету Міністрів України про визнання незаконною постанови Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 року N 745 в частині, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 звернулись до суду з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними абзаців третього, четвертого підпункту 1 пункту 1, підпункту 4 пункту 1, абзаців третього, четвертого підпункту 1 пункту 3, абзаців третього, четвертого підпункту 3 пункту 3, абзацу четвертого пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 року N 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються з державного бюджету" та допущення повороту виконання постанови Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 року N 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються з державного бюджету", визначивши, що абзаци третій, четвертий підпункту 1 пункту 1, підпункт 4 пункту 1, абзаци третій, четвертий підпункту 1 пункту 3, абзаци третій, четвертий підпункту 3 пункту 3, абзац четвертий пункту 4 Постанови не підлягають застосуванню з 23 липня 2011 року.

Позов мотивований тим, зокрема, що позивачі є пенсіонерами та особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та яким Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" встановлена щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірах, визначених у вказаному Законі. Проте, оскаржуваною постановою Кабінету Міністрів України зменшено розмір додаткової пенсії, зокрема, категоріям громадян, до яких відносяться позивачі, чим порушені їхні права на додаткову пенсію, встановлені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Тому, на думку позивачів, пункти 1, 3, 4 постанови Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 року N 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються з державного бюджету" є незаконними та такими, що порушують їх права на державні гарантії, встановлені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", відповідно вказану постанову слід визнати незаконною.

Позивачі у судове засідання не прибули, про час, дату та місце проведення судового розгляду справи повідомлялися належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення з відповідними відмітками. Від позивача ОСОБА_1 та представника позивача ОСОБА_7 через канцелярію надійшли до суду письмові клопотання про розгляд справи без їх участі.

Опрос