Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным и отмене приказа ГНА Украины "Об утверждении форм налоговых расчетов по плате за пользование недрами"

Апелляционный административный суд
Определение от 26.01.2012 № 2а-9068/11/2670
редакция действует с 03.05.2012

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

26.01.2012 р.

Справа N 2а-9068/11/2670

Ухвалу залишено без змін
(згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України
 від 3 травня 2012 року)

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого, судді - Горяйнова А. М., суддів: Мамчура Я. С. та Шостака О. О., при секретарі - Зозулі Ю. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Державної податкової адміністрації України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 1 серпня 2011 року у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" до Державної податкової адміністрації України про визнання недійним в частині наказу, встановила:

У червні 2011 року ПАТ "Укрнафта" звернулося до суду з позовом, у якому просило визнати недійсним та скасувати з дати набрання чинності наказ ДПА України "Про затвердження форм податкових розрахунків з плати за користування надрами" в частині визнання реквізиту "код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер паспорта" розділу другого та четвертого податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин та в частині включення до податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин розділу четвертого. Також позивач просив суд зобов'язати включити до форми податкового розрахунку з плати за користування надрами замість реквізиту "код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер паспорта" реквізит "код за ЄДРПОУ або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер паспорта".

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 1 серпня 2011 року вказаний адміністративний позов було задоволено в повному обсязі.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду від 1 серпня 2011 року та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову. Свої вимоги обґрунтовує тим, що судом першої інстанції було порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Зокрема, апелянт вказує на те, що до податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин були включені реквізити, необхідність яких зумовлена сутністю збору та які є необхідними для його адміністрування.

Під час судового засідання представник відповідача підтримала свою апеляційну скаргу та просила суд її задовольнити з підстав, викладених в ній.

Представник позивача в судовому засіданні заперечувала проти апеляційної скарги та просила суд відмовити в її задоволенні посилаючись на те, що судом першої інстанції було винесено законну і обґрунтовану постанову, а підстави для її зміни чи скасування - відсутні.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та заперечення на неї, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу ДПА України - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 1 серпня 2011 року - без змін виходячи із наступного.

Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Опрос