Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О принятии мер к обеспечению иска

Апелляционный хозяйственный суд
Постановление от 13.01.2012 № 62/175

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

13.01.2012 р.

N 62/175

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого - Чорної Л. В., суддів: Смірнової Л. Г., Тищенко О. В., при секретарі Кривошея О. В. (за участю представників сторін: від позивача - не з'явився; від відповідача - Козачук В. В.; ОСОБА_1; ОСОБА_2; від третьої особи - не з'явився; від Квінн Холдінгс Свіден АБ (Quinn Holdings Sweden AB) - Якименко М. М.), розглянувши апеляційні скарги Публічного акціонерного товариства "Універмаг Україна" та Квінн Холдінгс Свіден АБ (Quinn Holdings Sweden AB) на ухвалу господарського суду міста Києва від 22.11.2011 року по справі N 62/175 (суддя - Любченко М. О.) за позовом ОСОБА_8 до Публічного акціонерного товариства "Універмаг Україна" (за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, - Шевченківська районна у м. Києві державна адміністрація) про вжиття заходів до забезпечення позову, встановив:

Ухвалою господарського суду міста Києва від 22.11.2011 року заяву б/н від 21.11.2011 року ОСОБА_8 про забезпечення позову в справі N 62/175 задоволено частково. Вжито наступних заходів до забезпечення позову по справі N 62/175: заборонено реєстраторам Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації вносити будь-які зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо Публічного акціонерного товариства "Універмаг "Україна" на підставі рішень загальних зборів акціонерів Публічного акціонерного товариства "Універмаг "Україна", оформлених протоколом від 07.11.2011 року. В іншій частині клопотання б/н від 21.11.2011 року відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятою ухвалою місцевого господарського суду, Публічне акціонерне товариство "Універмаг Україна" подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду міста Києва від 22.11.2011 року у справі N 62/175, в частині якою заборонено реєстраторам Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації вносити будь-які зміни до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців щодо ПАТ "Універмаг "Україна" на підставі рішень загальних зборів акціонерів ПАТ "Універмаг "Україна", оформлених протоколом від 07.11.2011 року та відмовити у задоволені заяви ОСОБА_9 про вжиття заходів до забезпечення позову повністю.

Апеляційна скарга мотивована тим, що ухвала господарського суду міста Києва від 22.11.2011 року винесена з порушенням статті 66 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідач зазначає, що вжитий судом захід забезпечення позову і предмет позовної вимоги не пов'язані між собою, оскільки такий захід не спроможний забезпечити фактичне виконання судового рішення у разі задоволення позову. Суд вжив заходів до забезпечення позову, які фактично є рівнозначними задоволенню позовних вимог.

Заборонивши оскаржуваною ухвалою вносити реєстраторам Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації будь-які зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо ПАТ "Універмаг "Україна", оформлених протоколом від 07.11.2011 року, суд, на думку апелянта, тим самим виніс ухвалу якою фактично задовольнив позовні вимоги про визнання таких рішень недійсними.

Публічне акціонерне товариство "Універмаг Україна" зазначає про відсутність будь-яких обставин, з якими пов'язується застосування заходів до забезпечення позову, та відповідно не встановлення таких обставин судом. Вжиті заходи до забезпечення позову не відповідають принципам розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову, та принципу забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу.

Опрос