Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене решения от 13.05.2011 года N 507 "Относительно приостановления внесения изменений в систему реестра владельцев именных ценных бумаг и всистему депозитарного учета ценных бумаг, выпущенных ОАО "Фінансова компанія "Дисконт-Альфа"

Окружной административный суд
Постановление от 04.08.2011 № 2а-0570/9557/2011
редакция действует с 29.09.2011

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

04.08.2011 р.

Справа N 2а-0570/9557/2011

Постанову залишено без змін
(згідно з ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду
 від 29 вересня 2011 року)

Донецький окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого - судді Давиденко Т. В., суддів - Єфіменко О. В., Чернової О. В., при секретарі судового засідання - Павленко М. С. (за участю представників сторін: від позивача - Б. М. Л., довір. від 21.06.2011 року б/н, від відповідача - не з'явились, від третьої особи - Б. М. Л., довір. від 05.07.2011 року б/н), розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Завод Радар" до відповідача Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, третя особа - Відкрите акціонерне товариство "Фінансова компанія "Дисконт-Альфа", про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування рішення, спонукання вчинити певні дії, встановив:

Приватне акціонерне товариство "Завод Радар" звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправним та скасування рішення від 13.05.2011 року N 507 "Щодо зупинення внесення змін до системи реєстру власників іменних цінних паперів та до системи депозитарного обліку цінних паперів випущених ВАТ "Фінансова компанія "Дисконт-Альфа", визнання протиправними дій щодо прийняття рішення від 13.05.2011 року N 507, зобов'язання оприлюднити інформацію про відновлення внесення змін до системи реєстру власників акцій або до системи депозитарного обліку щодо акцій ВАТ "Фінансова компанія "Дисконт-Альфа" в той же спосіб, в який оприлюднена інформація про зупинення внесення змін до системи реєстру власників акцій або до системи депозитарного обліку щодо акцій ВАТ "ФК "Дисконт-Альфа".

Доводи позовної заяви обґрунтовує тим, що рішення має суттєві негативні наслідки для позивача, оскільки він позбавлений права як засновник ВАТ "ФК "Дисконт-Альфа" належним чином у повному обсязі вільно володіти та розпоряджатись власним майном.

Вказує на те, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку при винесені рішення, яке оскаржується, діяла з перевищенням повноважень та не у спосіб, визначений чинним законодавством України, крім того, як вважає позивач, зазначене рішення порушує публічний порядок реалізації владних управлінських функцій держави.

Наполягає на тому, що у відповідача відсутня жодна підстава для прийняття рішення про зупинення внесення змін до системи депозитарного обліку цінних паперів, оскільки відсутній факт наявності порушення ВАТ "ФК "Дисконт-Альфа" законодавства на ринку цінних паперів.

Зазначає, що подання касаційної скарги на рішення судів не є підставою для прийняття рішення про зупинення внесення змін до системи реєстру власників акцій або до системи депозитарного обліку власників акцій ВАТ "ФК "Дисконт-Альфа".

Ухвалою від 30.06.2011 року до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, залучене Відкрите акціонерне товариство "Фінансова компанія "Дисконт-Альфа".

Опрос