Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным и отмене пункта 2 постановления Кабинета Министров Украины от 05.03.2008 года N 163 "О реализации импортированного природного газа на территорию Украины"

Апелляционный административный суд
Определение от 20.09.2011 № 2а-12624/10/2670
редакция действует с 19.02.2013

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

20.09.2011 р.

Справа N 2а-12624/10/2670

Ухвалу залишено без змін
(згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України
 від 19 лютого 2013 року)

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - судді Мельничука В. П., суддів - Бабенка К. А., Грибан І. О., при секретарі - Плаксі В. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційну скаргу представника Кабінету Міністрів України - Станецької Ольги В'ячеславівни, на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 лютого 2011 року у справі за адміністративним позовом Закритого акціонерного товариства "Укргаз-Енерго"до Кабінету Міністрів України, треті особи - Державна митна служба України, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", про визнання незаконним та скасування пункту 2 постанови від 05.03.2008 року N 163 "Про реалізацію імпортованого природного газу на територію України", встановила:

У березні 2008 року Закрите акціонерне товариство "Укргаз-Енерго" звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Кабінету Міністрів України, треті особи: Державна митна служба України, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"про визнання незаконним та скасування пункту 2 постанови від 05.03.2008 року N 163 "Про реалізацію імпортованого природного газу на територію України". Свої вимоги мотивує тим, що спірне рішення в оскаржуваній частині не відповідає пункту ст. ст. 19, 113, 117 Конституції України, оскільки суб'єкт владних повноважень перевищив свої повноваження; порушив положення статей 3, 7, 4, 87 Митного кодексу України, якими визначено обов'язкові для виконання принципи митного регулювання; порушив положення статей 377, 378, 380 Господарського кодексу України та ст. ст. 2, 3, 5, 8, 20 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", що полягає у створенні перешкод для здійснення зовнішньоекономічної діяльності; порушив положення міжнародної Угоди між Україною та Швейцарською Конфедерацією про сприяння та взаємний захист інвестицій, яка 15.11.96 року ратифікована Верховною Радою України. Наведені порушення в сукупності, на думку позивача, створюють безпідставні перешкоди для здійснення ним господарської діяльності з постачання імпортованого природного газу в Україну.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 7 липня 2008 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 9 квітня 2010 року, адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано п. 2 постанови Кабінету Міністрів України N 163 від 05.03.2008 року "Про реалізацію імпортованого природного газу на території України".

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 17.08.2010 року скасовано постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.07.2008 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 09.04.2010 року про задоволення позову, а справу передано на новий розгляд до суду першої інстанції.

Скасовуючи рішення судів попередніх інстанцій, Вищий адміністративний суд України зазначив, що висновки судів попередніх інстанцій зроблені без достатнього дослідження обставин можливості у позивача митного оформлення газу, крім попереднього, як це передбачено ст. 82 Митного кодексу України та пунктом 11 Порядку митного контролю та митного оформлення природного газу, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 року N 1958.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 лютого 2011 року позов задоволено частково. Визнано незаконним пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про реалізацію імпортованого природного газу на території України" від 5 березня 2008 року N 163. Зобов'язано Кабінет Міністрів України після набрання постановою законної сили опублікувати в офіційному виданні резолютивну частину даної постанови суду. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням представник Кабінету Міністрів України - Станецька Ольга В'ячеславівна подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення в справі, висновки суду не відповідають дійсним обставинам справи, судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права, та ухвалити нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову повністю.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, оскаржувану постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, п. 1 ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції було встановлено наступне.

Опрос