Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обжаловании постановления Кабинета Министров Украины от 5 марта 2009 года N 227

Окружной административный суд
Постановление от 12.11.2009 № 2а-8875/09/2670
редакция действует с 29.05.2014

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

12.11.2009 р. 

N 2а-8875/09/2670 

Постанову залишено без змін
(згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України
від 29 травня 2014 року)

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі суддів: головуючої, судді Власенкової О. О., суддів Пісоцької О. В. та Донця В. А., при секретарі судового засідання Сулім А. В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом заступника Генерального прокурора України (далі - позивач) до Кабінету Міністрів України (далі - відповідач), третя особа 1: Міністерство транспорту та зв'язку України, третя особа 2: Державна адміністрація морського і річкового транспорту, про визнання незаконною та нечинною постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року N 227 "Питання Державної адміністрації морського і річкового транспорту" (далі - оскаржувана) (за участю представників: від позивача Атаєва Д. К. (за посвідченням), від відповідача Гаврищук А. В. (за довіреністю), від третьої особи 1 не прибув, від третьої особи 2 не прибув).

Обставини справи:

Позивач - заступник Генерального прокурора України звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача - Кабінету Міністрів України про визнання незаконною та нечинною постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року N 227 "Питання Державної адміністрації морського і річкового транспорту".

Позовні вимоги мотивовані тим, що оскаржувана постанова не відповідає статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", оскільки всупереч цій нормі оскаржуваною постановою відповідач визначив орган, уповноважений здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності та поклав на нього здійснення державного нагляду у сфері торговельного мореплавства, судноплавства на внутрішніх водних шляхах та навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства на внутрішніх водних шляхах та навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства і міжнародних договорів з питань торговельного мореплавства, судноплавства на внутрішніх водних шляхах, навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, запобіганню забрудненню довкіллю тощо.

Крім того, видаючи оскаржувану постанову, відповідач не розробив і не подав на розгляд Верховної Ради України зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, статтею 225 якого повноваження на складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення покладено на Головну державну інспекцію України з безпеки судноплавства.

Представник відповідача позов не визнав, в запереченнях на позовну заяву і в судовому засіданні зазначив, що оскаржувану постанову видано Кабінетом Міністрів України в межах повноважень та на підставі законодавства, до якого в тому числі належать Міжнародна конвенція по запобіганню забрудненню з суден 1973 року та Міжнародна конвенція про охорону людського життя на морі 1974 року.

Опрос