Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным и недействительным абзаца четвертого пункта 4.2 Инструкции о порядке открытия, использования и закрытия счетов в национальной и иностранных валютах

Окружной административный суд
Постановление от 26.07.2010 № 2а-1120/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

26.07.2010 р. 

N 2а-1120/10/2670 

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого, судді Винокурова К. С., суддів Катющенко В. П., Огурцова О. П., при секретарі судового засідання Горбані А. В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Національного банку України про визнання частково нечинною Інструкції.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Національного банку України (далі - НБУ, відповідач) про визнання незаконним та нечинним абзацу четвертого пункту 4.2 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 р. N 492 (далі Інструкція N 492).

Позовні вимоги в цілому мотивовані тим, що позивач мав намір створити Товариство з обмеженою відповідальністю "Конкорд", про що свідчить протокол N 1 установчих зборів засновників товариства, і для формування статутного капіталу учасники товариства з обмеженою відповідальністю відкривають рахунок у банку. Посилаючись на ч. 1 ст. 1066 Цивільного кодексу України, позивач зазначав, що договір банківського рахунку укладається між банком та клієнтом, що є власником рахунка та грошових коштів, що обліковуються на ньому. Порядок відкриття рахунку для формування статутного капіталу юридичної особи регулюється Інструкцією про порядок відкриття використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, відповідно до пункту 4.2 якої передбачено перелік документів, що подаються під час відкриття поточного рахунку для формування статутного фонду суб'єкта господарювання - юридичної особи (крім банків).

Опрос