Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обжаловании отдельных пунктов Порядка проведения государственного технического осмотра колесных транспортных средств

Окружной административный суд
Постановление от 15.04.2010 № 2а-2558/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

15.04.2010 р. 

N 2а-2558/10/2670 

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючої, судді - Блажівської Н. Є., суддів: Федорчука А. Б. та Шрамко Ю. Т., при секретарі судового засідання - Миколаєнко І. О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, третя особа: Міністерство внутрішніх справ України, про визнання незаконним в частині нормативно-правового акта.

У судовому засіданні 15 квітня 2010 року відповідно до пункту 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ

ОСОБА_1 (надалі - також Позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України (надалі - також Відповідач) (за участю Міністерства внутрішніх справ України (надалі - також Третя особа)) та з урахуванням уточнених позовних вимог просив про визнання незаконними та нечинним пункту 12 (у частині відмови у видачі талону в разі несплати штрафу за адміністративне правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху), 18, 19 (у частині заборони експлуатації транспортного засобу з талоном, строк дії якого закінчився), 20 (у частині надання права вилучати талони, строк дії яких закінчився) Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 606 від 9 липня 2008 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що пункти 12 (у частині відмови у видачі талону в разі несплати штрафу за адміністративне правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху), 18, 19 (у частині заборони експлуатації транспортного засобу з талоном, строк дії якого закінчився), 20 (у частині надання права вилучати талони, строк дії яких закінчився) (надалі - також оскаржувані пункти) Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 606 від 9 липня 2008 року (надалі - також Порядок), - є незаконними та такими, що не відповідають Закону України "Про дорожній рух".

В судовому засіданні Позивачем було зазначено про те, що положення пункту 12 Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів прямо суперечить статті 35 Закону України "Про дорожній рух", оскільки надає право співробітнику ДАІ відмовити громадянину у проведенні державного технічного огляду, навіть у тому випадку, коли цей громадянин не має заборгованості по сплаті штрафів, але таку заборгованість має інший громадянин, який є уповноваженою особою на використання цього транспортного засобу.

На думку Позивача, зазначаючи у пункті 20 Порядку про те, що вилучення талона проходження техогляду здійснюється в установленому МВС порядку в разі використання талона, строк дії якого закінчився, Кабінет Міністрів України наділяє працівників МВС повноваженнями, що не передбачені Законом.

Позивач також посилався на те, що положення Порядку, викладені в пунктах 18, 19 та 20, - прямо суперечать Закону, Порядку вилучення талона про проходження техогляду, а також провокують порушення прав громадян, які користуються транспортними засобами.

Опрос