Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании некоторых пунктов приказа относительно предоставления пособия по безработице для организации безработными предпринимательской деятельности незаконными

Окружной административный суд
Постановление от 05.07.2010 № 2а-17178/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

05.07.2010 р. 

Справа N 2а-17178/09/2670 

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючої судді: Пісоцької О. В., суддів: Власенкової О. О., Кузьменка В.А. (за участю секретаря судового засідання: Кузьменкової С. П.,  ОСОБА_1,  представника Міністерства праці та соціальної політики України - Страхової О. С.), розглянувши в приміщенні суду у місті Києві у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Міністерства праці та соціальної політики України (за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Державного комітету статистики України) про визнання наказу незаконним та таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили, встановив:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства праці та соціальної політики України (далі - Мінпраці, відповідач), в якому просить визнати незаконними пункт 1.3 наказу "Про внесення змін до Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності" від 7 липня 2005 N 216 (далі - Наказ N 216) та пункт 2.8 наказу "Про затвердження Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової виплати для організації безробітними підприємницької діяльності" від 20 листопада 2000 року N 307 (далі - Наказ - N 307).

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що оскаржувані пункти Наказів не відповідають актам вищої юридичної сили та порушують його права як безробітного.

Позивач вказує на те, що прийняті Накази штучно зменшили можливість отримувати вищий рівень допомоги по безробіттю, якими встановлено обмеження максимальної виплати такої допомоги, що суперечить вимогами пункту 4 статті 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 2 березня 2000 року N 1533-III (далі - Закон України N 1533-III).

У судовому засіданні 5 липня 2010 року позивач уточнив позовні вимоги та просив скасувати лише Наказ N 216 у частині внесення змін до пункту 2.8 Наказу N 307.

Опрос