Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными актов и взыскании единовременной денежной помощи

Городской суд
Решение от 26.10.2007 № 2-69/2007

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

РІШЕННЯ

26.10.2007 р. 

Справа N 2-69/2007року 

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі: головуючої - судді Перегінець Л. В., при секретарі - Возняк Л. І., адвоката - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківську цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ТзОВ "Алігатор-Плюс", Територіального управління Держпромгірнагляду в Івано-Франківській області, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, в особі відділення виконавчої дирекції в м. Івано-Франківську про визнання недійсними актів та стягнення одноразової грошової допомоги, встановив:

Позивачка звернулася з позовом до ТзОВ "Алігатор-Плюс", Територіального управління Держпромгірнагляду в Івано-Франківській обл., Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, в особі відділення виконавчої дирекції в м. Івано-Франківську про визнання недійсними акта про розслідування нещасного випадку форми Н-5 від 03.03.2004 року щодо ОСОБА_4 та акта форми НТ від 07.07.2004 р., затвердженого ТзОВ "Алігатор плюс", про нещасний випадок невиробничого характеру щодо ОСОБА_4 та стягнення одноразової грошової допомоги в розмірі 5-річної заробітної плати.

В судовому засіданні позивачка заявлені вимоги підтримала, просить задоволити позов та визнати недійсними акти щодо нещасного випадку з її покійним чоловіком та стягнути одноразову допомогу, на яку вона має право як дружина померлого. При цьому, просить суд врахувати, що рішенням Надвірнянського районного суду її чоловіка ОСОБА_4 визнано померлим. З матеріалів розслідування вбачається, що він загинув на робочому місці в робочий час внаслідок обставин, які загрожували життю, тому такий випадок підлягав визнанню таким, що пов'язаний з виробництвом. Заперечення відповідачів вважає необгрунтованими, оскільки покази свідків про стан алкогольного сп'яніння не можуть вважатися належним доказом. Те що завідуючий виробництвом ОСОБА_5 відсторонив покійного від виробництва не підтверджено жодним доказом. Невстановлення прямого зв'язку зі знайденими кістками людини біля місця пожежі не засвідчує, що згорів не її чоловік.

Представник відповідача - ТзОВ "Алігатор плюс" позов не визнав, суду пояснив, що нещасний випадок з ОСОБА_4 обгрунтовано визнаний не пов'язаним з виробництвом, оскільки завідуючий виробництвом ОСОБА_5 зупинив виробництво, відсторонив ОСОБА_4 та ще одного працівника від роботи, проконтролювавши належно за їх відходом. Проте вони самовільно повернулися на територію підприємства та продовжили розпивати спиртні напої у робочому вагончику. Таким чином, випадок стався поза робочим часом.

Опрос