Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об освобождении от наказания в связи с истичением сроков давности

Городской суд
Приговор от 22.03.2010 № 1-3/2010
редакция действует с 15.11.2011

СВІТЛОВОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИРОК

22.03.2010 р. 

Справа N 1-3/2010 

Вирок скасовано
(згідно з ухвалою апеляційного суду Кіровоградської області
 від 15 листопада 2011 року)

22 березня 2010 року Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі: головуючого - судді Баранець А. М., при секретарі - Завяловій Н. В. (за участю прокурора - Петренко Л. Ю., захисника - ОСОБА_1), розглянув кримінальну справу за звинуваченням ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Полтави, українки, громадянки України, із вищою освітою, не одруженої, працює лікарем-хірургом Світловодської ЦРЛ, проживає АДРЕСА_1, раніше не судимої, за ст. 140 ч. 1, ст. 139 ч. 2 КК України, встановив:

ОСОБА_2 згідно наказу N 84 від 22.02.2001 року була призначена на посаду лікаря-хірурга в Світловодській центральній районній лікарні. Поряд з цим ОСОБА_2 згідно наказу головного лікаря Світловодської ЦРЛ N 08/вк від 02.01.2003 року було дозволено сумісництво на 0,5 ставки лікаря-онколога поліклініки Світловодської ЦРЛ.

Перебуваючи на посаді лікаря-онколога, до обов'язків якого згідно посадової інструкції входить надання консультативної допомоги лікарням, мед амбулаторіям, фельдшерам ФАП; проведення поточного керівництва та контролю по проведенню профілактики онкозахворювань; консультація хворих в стаціонарах лікарні; направлення хворих на обстеження, направлення хворих на госпіталізацію в стаціонари лікарні та в стаціонари онкодиспансерів; забезпечення обстеження та лікування диспансерних хворих; та інші; ОСОБА_2, не маючи достатньої освіти та кваліфікаційного рівня, несумлінно поставилась до виконання своїх професійних обов'язків та неналежно їх виконала, що виразилось в наступному.

На початку листопада 2002 року ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, після травмування родимки на шиї звернувся до ОСОБА_2, як до лікаря-онколога із скаргами на запалення родимки на шиї. Оглядаючи хворого з наявністю ушкодженого пігментного утворення на шкірі з ознаками запалення, лікар ОСОБА_2 недбало віднеслась до своїх обов'язків, не проявила пильність щодо можливості злоякісності цього утворення та метастазування, в зв'язку з цим ретельно не оглянула ОСОБА_3 з оціненням стану лімфатичних вузлів, результати огляду на записала в амбулаторну картку, не призначила УЗД внутрішніх органів та не направила хворого до обласного онкодиспансеру для проведення пункції, мікроскопічного дослідження з метою встановлення правильного діагнозу, видалення пухлини. Більш того, ОСОБА_2 порадила хворому застосувати препарат димексид, що було недоцільним, оскільки в інструкції до його використання серед показань пухлин шкіри немає і призначення цього препарату на пухлину саме у вигляді компресу було категорично протипоказаним через можливість стимулювання росту та розповсюдження меланоми.

17.11.2002 року ОСОБА_3 у зв'язку з погіршенням стану та збільшення розміру родимки звернувся до хірурга Світловодської ЦРЛ, який встановив йому діагноз "інфікована папілома шиї" та здійснив оперативне втручання - економне висікання пухлини, направив післяопераційний матеріал на патологоанатомічне дослідження. При дослідженні препарату, виготовленого з пухлини, видаленої у гр. ОСОБА_3, 15.12.2002 року патологоанатомом було встановлено неправильний діагноз "папіломатозна форма пограничного пігментного невусу", згідно якого хворий ОСОБА_3 стаціонарного лікування не потребував.

Проте, при наявності вказаного діагнозу ОСОБА_2 (онкологу) доцільно було оформити ОСОБА_3 на облік та організувати спостереження. Не оформлення ОСОБА_3 на облік обумовлювало відсутність по відношенню до нього онконастороженості в подальшому та незабезпечення спостереження за його станом і ненадання спеціалізованої медичної допомоги.

24.02.2003 року ОСОБА_3 знову звернувся до лікаря-онколога ОСОБА_2 зі скаргами на наявність збільшених лімфатичних вузлів в ділянці шиї зліва. Хворому був встановлений діагноз "шейный лимфаденит" та "лимфогрануломатоз" під питанням та призначено медикаментозне лікування антибіотиками (гінтамецин, бісептол, ністатин) та напівспиртові компреси. При наступних дох зверненнях 05.03.2003 року та 11.03.2003 року ОСОБА_2 відмічено появу підвищення температури тіла до 39° C, а також відсутність покращання після проведення лікування.

Опрос