Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Коммюнике Секретаря Европейского суда по правам человека относительно решения по делу "Аппель-Ирганг против Германии"

Европейский суд по правам человека
Коммюнике от 20.10.2009

РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

Комюніке Секретаря Європейського суду з прав людини стосовно рішення у справі "Аппель-Ірганг проти Німеччини"

В ухвалі, прийнятій 20 жовтня 2009 року у справі "Аппель-Ірганг проти Німеччини", Європейський суд з прав людини (далі - Суд) визнав заяву неприйнятою до розгляду.

Обставини справи

Заявники Йоганна Аппель-Ірганг, 1993 р. н., та її батьки Керстін Аппель, 1956 р. н., та Рональд Ірганг, 1954 р. н., є громадянами Німеччини, мешкають у м. Берліні. Заявники не погоджуються зі змінами до закону "Про шкільну освіту", що набули чинності у серпні 2006 року і передбачили обов'язкове вивчення учнями 7 - 10-их класів курсу етики у школі. Заявники стверджували, що світський характер цього предмета суперечитиме їхній протестантській вірі. Заявники звернулися до Федерального конституційного суду (далі - ФКС) у квітні 2006 року. У липні 2006 року ФКС ухвалив рішення про неприйнятність їхньої заяви у зв'язку із невичерпанням усіх юридичних засобів.

Після цього п. К. Аппель та п. Ірганг звернулися до адміністрації школи з проханням звільнити їхню дочку від уроків етики і водночас до Адміністративного суду м. Берліна, аби отримати попереднє звільнення від таких уроків. У серпні 2006 року цей суд відмовив заявникам у задоволенні їхнього клопотання, обгрунтувавши своє рішення тим, що заявники не навели достатньо вагомих причин, які би виправдовували повне звільнення їхньої дочки від вивчення згаданого предмета. Також суд відзначив, що обов'язкові уроки етики не суперечать Конституції Німеччини. У листопаді 2006 року таке рішення було підтримане Апеляційним адміністративним судом. У березні 2007 року заявники також звернулися зі скаргою до ФКС, однак і ця скарга була відхилена.

Зміст ухвали Суду

Опрос