Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Коммюнике Секретаря Европейского суда по правам человека относительно решения по делу "Холдинг "Європапреса" против Хорватии"

Европейский суд по правам человека
Коммюнике от 22.10.2009

РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

Комюніке Секретаря Європейського суду з прав людини стосовно рішення у справі "Холдинг "Європапреса" проти Хорватії"

Ключовий висновок: обов'язок підтвердити правдивість дифамаційних тверджень про факти не є несумісним зі ст. 10 Конвенції.

У рішенні, ухваленому 22 жовтня 2009 року у справі "Холдинг "Європапреса" проти Хорватії" Європейський суд з прав людини (далі - Суд) постановив, що:

• не було порушено ст. 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) (свобода вираження поглядів).

Обставини справи

Заявник - компанія "Європапреса" є найбільшою журнально-газетною видавничою компанією у Хорватії.

У лютому 1996 року в одному з найпопулярніших видань компанії - журналі "Глобус" - було опубліковано статтю про інцидент, який стався у будівлі уряду за тиждень перед цим. Йшлося про те, як міністр фінансів та заступник прем'єр-міністра Б. С., будучи незадоволеними статтею журналістки Е. В., нібито сказали, що її слід вбити. Далі у статті описувалося, як відразу після цього Б. С. вихопив у охоронця пістолет та приставив його до Е. В. зі словами, що вб'є її, а після цього ще й розсміявся з власного жарту. Розповідь про те, що сталося, була опублікована наступного дня у двох інших щоденних газетах. Заява про порушення кримінальної справи проти Б. С. та позов про компенсацію шкоди були відхилені на тій підставі, що журналістка не спромоглася довести серйозну небезпеку своєму життю.

Опрос